|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Разговор со креаторот на Кутија со приказни на Антолог

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 25.5.2021
image

Разговараме со Јована Матевска Атанасова, креатор на рубриката „Кутија со приказни " на Антолог

15 DIY Велигденски изработки

Автор: Редакција Рингераја | 27.4.2021
image

Во пресрет на Велигден, еве неколку идеи кои ќе ви послужат за да поминете креативно време со вашите деца. Тоа вклучува употреба на материјали кои ги имате во домот за правење велигденски изработки, а како резултат да имате украсен дом за празниците

Декорирање на домот за Велигден

Автор: Редакција Рингераја | 26.4.2021
image

Од целосни аранжмани за маса до стилски, суптилни изгледи , избравме неколку омилени идеи за Велигденско украсување за да ги пробате

Кои секс пози треба да ги избегнувате во бременоста?

Автор: Редакција Рингераја | 23.4.2021
image

Иако, особено во напредните фази на бременоста, доста е незгодно да имате секс, желбата сепак постои. За да бидете сигурни дека сексот е безбеден, прочитајте кои пози треба да се избегнуваат

Секс за време на бременоста: Што е во ред, што не е?

Автор: Редакција Рингераја | 22.4.2021
image

Дали бременоста ви го зголеми интересот за секс? Или, сексот е последното нешто што ви паѓа на памет? Во секој случај, еве што треба да знаете за сексот за време на бременоста

Мажи опишаа каков вкус има вагината

Автор: Редакција Рингераја | 7.4.2021
image

Овие мажи многу живописно го опишаа вкусот на вагината на нивните партнерки. Прочитајте

На кафе кај Ивана Стојановска Милеска, Мис на МК 2004

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 6.4.2021
image

Ивана Стојановска Милеска е жената која во 2004 година се закити со титулата Мис на Македонија. По професија дипломиран социолог, вработена во ОУ како социолог-стручен соработник, за што изјавува дека работата со деца ја исполнува и e мајка на Лена

На кафе кај Машнички за деца...

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 2.4.2021
image

Успешните бизнис жени се секогаш наша инспирација. Една таква жена, денес ни гостува во рубрика На кафе со...

Интервју со авторката Ивана Јанева

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 31.3.2021
image

Непоправлив емпат - така се опишува себе си Ивана Јанева, авторката на книгата "Зборовите на безгласната девојка", денешната гостинка

На кафе кај Елена "По мој вкус"

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 24.3.2021
image

Старата латинска изрека вели - „за вкусовите, не се дискутира", а кога станува збор за овој Инстаграм профил, нема место за дискусија - сите сме едногласни дека е профил баш „По мој вкус"

СТРАНА 1 ОД 43


Анкета

Koe od ovie tri iminja e najubavo spored vas?
Jana9

/

Angel (47%)

Vojdan (16%)

Teodor (37%)


Број на сите гласови: 151

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!