|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Денес налетав на објава од една мајка каде што имаше постирано како го дои своето дете во јавност една прекрасна група за доење чиј член сум и јас. На истата таа објава друга мајка имаше коментирано како таква слика не се става на друштвените мрежи

Блог: Мамо кога ќе пораснеме?

Автор: Маргарита Каранфилов | 13.7.2021
image

Многу пати децата знаат да посакат некои работи или да направат нешто а што не е за деца. Често им викам,тоа мама ќе го правиш кога ќе пораснеш

Мама - вечно ненаспана

Автор: Маргарита Каранфилов | 25.6.2021
image

Си мислев децава кога беа мали дека кога ќе потпораснат нема да стануваат преку ноќ како бебиња,така и јас ќе си се наспијам. Е, не било така!

Мамо, што е животот?!

Автор: Редакција Рингераја | 15.5.2021
image

me_mother_of_three доловува емотивна случка од животот

mamamegi: Дете од 3-4 години - од аспект на мама

Автор: Маргарита Каранфилов | 10.5.2021
image

Кога сфаќаш дека не можеш да излажеш веќе едно дете, тогаш сфаќаш дека тоа е дете од 3-4 години

Дете од 2-3 години- од аспект на мама

Автор: Редакција Рингераја | 24.4.2021
image

@mamamegi го споделува своето искуство

Дете од 1-2 години - од аспект на мама

Автор: Маргарита Каранфилов | 15.4.2021
image

@mamamegi го споделува своето искуство

1 година дете - од аспект на мама

Автор: Маргарита Каранфилов | 9.4.2021
image

@mamamegi го споделува своето искуство

ОЗНАКИ:

@dorss_single_mami: Моето породување со царски рез

Автор: Редакција Рингераја | 9.4.2021
image

@dorss_single_mami го сподели своето искуство од породувањето со царски рез, со Рингераја

6-9 месеци бебе - од аспект на мама

Автор: Маргарита Каранфилов | 3.4.2021
image

После првите 5 месеци запознавање емоционално и карактерно со бебе, од друга страна и тоа со Вас и надворешниот нов свет, преминувате на друг левел запознавање и учење нови работи

СТРАНА 1 ОД 5


Анкета

izbor na ime
tajaa

Predlozeni iminja za mojata kerkicka:

Sara (47%)

Jana (53%)


Број на сите гласови: 126

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!