|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Пријателки мои: жал ми е, не знаев!

Автор: Редакција Рингераја | 28.9.2021
image

Никогаш не сум се чувствувала повеќе сакано отколку во деновите, неделите и месеците откако се роди моето девојче. Чувствував огромна љубов од сите во мојот живот, но љубовта што ја чувствував откако станав мајка беше поинаква

Мајкина...

Автор: Редакција Рингераја | 12.5.2021
image

Остани таква. Не се менувај. Мајка ти расте со тебе секој ден

10 желби на една сосема обична мајка

Автор: Редакција Рингераја | 11.5.2021
image

Се надевам дека нашите деца нема да имаат повеќе „КОВИД родендени“!

Поезија: ЛИПИ

Автор: Кети Николоска | 6.8.2020
image

Поезија на Кети Николоска

Одблиску со Миа Костова за спонтаниот абортус

Автор: Редакција Рингераја | 18.6.2020
image

Миа Костова,на сите добро позната водителка, модна блогерка, инфлуенсер кој рекламира најпознати брендови во Македонија, мајка на Андрија, искрена и директна личност, голем пријател. Денес во живо на Инстаграм на тема: Спонтан абортус во 1 тромесечје

Поезија: Немир

Автор: Кети Николоска | 11.6.2020
image

Поезија на Кети Николоска

Поезија: Белег

Автор: Кети Николоска | 26.5.2020
image

Поезија од Кети Николоска

Интервју со Елена Мазниковска: Станав мајка на 15

Автор: Редакција Рингераја | 12.5.2020
image

Елена Мазниковска е сопруга, мајка и блогерка. Ви ја претставуваме нејзината страница на Инстаграм и ви ја споделуваме нејзината приказна, која е и повеќе од инспиративна

image

Бракот ми трае осум години.Ако мојот брак беше дете, тоа досега ќе знаеше да оди, да трча вешто, да знае да пишува, да врзе врвки и да вози велосипед. Се прашувам, зошто тогаш се сопнуваме, паѓаме и воопшто не се разбираме?

Силна жена

Автор: Марија Симоноска | 6.5.2020
image

Ти силна жено, колку болки, колку ножеви те распараа, жено? Колку ли страдања преживеа жено? Еј, ти жено...

СТРАНА 1 ОД 10


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?