|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Секоја мајка во светот е светол пример на несебичност, сочувство, посветеност и љубов. Искуството на мајчинството пркоси на сите логички разбирањa и објаснувањa; едноставно не можете да го сфатите, освен ако немате дете

На моето девојче...

Автор: Редакција Рингераја | 28.10.2016
image

моја волшебничке со големи очи, срце и душа која го прегрнува светот. Би сакала со ова да те научам, но не знам колку можам, бидејќи ни сама не го знаев тоа, туку низ животот со растење и будење го откриваме. Би сакала да имаш на ум дека:

image

Го мерам времето со моето бебе по чувствата, по насмевките, по прегратките, по нишкањето, зборувањето, скокоткањето, играњето, преповивањето, по бањањето, по галењето. Го мерам времето според својата присутност, по тоа колку сум се дала...

Не сум лоша мајка, само немам скршена пара...

Автор: Редакција Рингераја | 11.7.2016
image

Писмо до господинот на касата: Се надевам дека повеќе никогаш, никому нема да му го направите истото, бидејќи и да се понудевте вие да ја купите, мојата гордост тоа немаше да го дозволи

image

Следејќи ја логиката на корпулентниот татко на базенот, спасувачот не може да спасува, учителот не може да учи, тренерот не може да тренира, а подоцна во животот ниту директорот да му директорува на таквото дете...гледате каде води сето ова, нели?

Да, и јас сум вистинска мајка

Автор: Rachel E Bledsoe | 31.5.2016
image

Камите доаѓаат во сите облици. Нивните рабови од челик се изострени за да можат да пуштат крв и да повредат. Сум прочитала зборови. Сум слушнала зајадливи забелешки:Ти имаш само едно дете. Ти не си остварена, вистинска мајка...

image

Тоа беше пораката која беше напишана на искинато парче хартија. Беше едноставна, лесна за промашување порака, која се уште одекнува во моите уши сите овие години. Го зачував ливчето хартија, за никогаш да не заборавам...

Зад оваа фотографија се крие моќна приказна

Автор: Редакција Рингераја | 15.4.2016
image

Тоа ме скрши. Буквално почувствував како срцето ми пука од тага, откако ја слушнав таа приказна. Таа ноќ на ќерка ми цврсто и ветив...

Испoвед: кaкo се спрaвив сo aнксиoзнoстa?

Автор: Анонимен автор | 21.1.2016
image

Вистинска приказна на 30-годишна македонка, напишана за Рингераја.мк

Колку една сестра може да сака брат?

Автор: Барбара Синадиноска Платнар | 3.4.2015
image

Малечка е оваа сестричка, има само пет години. Чиниш не знае ништо за љубовта. Мислиш доволни и се играчките, едно чоколадо, една приказна за добра ноќ, за да не мисли на големиот брат, студент во главниот град, кој не го видела месец дена. Но не...

СТРАНА 3 ОД 10


Анкета

najubavo masko ime
milijanastefan (16%)

filip (21%)

ivan (7%)

luka (30%)

josif (4%)

damjan (22%)


Број на сите гласови: 91

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!