|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Поезија од Кети Николоска

image
/11


Направи белег со твојата рака,

стави ја на срцето мое,

почувствувај го ритмот животен,

ќе дознаеш љубов што е.

 

Подадената рака твоја

има намера кристално чиста,

во очиве мои погледни,

јас никогаш не ќе сум иста.

 

Ја подадов раката своја,

ја ставив на срцето твое,

го почувствував ритмот животен

дознав љубов што е.

 

Подадената рака моја

има намера кристално чиста,

во очи твои погледнав ,

имаш намера како мојата иста.

 

Се сретнаа нашите погледи,

немаше потреба од зборови кажани,

белезите на нашите срца,

останаа за на век врежани.

 

Кети Николоска

Губење на здивот (зајдување) кај децата
Губење на здивот е кога детето ќе остане без здив се додека ја изгуби свеста. Се случува кај едно од 20 деца
4
Одблиску со Миа Костова за спонтаниот абортус
Миа Костова,на сите добро позната водителка, модна блогерка, инфлуенсер кој рекламира најпознати брендови во Македонија,...
4
Ранко Рајовиќ: Родителите се најважни учители
Зборувајте со вашето бебе како да ве разбира се'. Искористете ја секоја прилика да му објасните на бебето што се случува...
3
5 начини за зголемување на IQ на вашето дете
IQ е збор со кој се соочуваме редовно во текот на нашите животи. Како што сугерираат студиите, луѓето со поголемо IQ има...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

seks za vreme na bremenosta
katerinceb

prasanje

da (56%)

ne (23%)

mozebi (21%)


Број на сите гласови: 48

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!