|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Логопедски игри за деца со развојни потешкотии

Автор: Мр. логопед Светлана Трнинкова | 18.7.2020
image

Логопедски игри за развивање на сознајните функции и способности на мозокот кај децата, или развивање на елементарните гностички функции

Игри за дискалкулија - проблеми со математика

Автор: Мр. логопед Светлана Трнинкова | 16.6.2020
image

Игри за усвојување на поимите парни и непарни броеви до 10, за дома и во училиште –Изработил - Мр. Логопед, Дипломиран дефектолог реедукатор Олигофренопедагог - Светлана Трнинкова

Дискалкулија кај децата: Како да им помогнете?

Автор: Редакција Рингераја | 9.6.2020
image

Развојна дискалкулија е состојба која се среќава кај деца со нормална интелигенција, а сепак имаат потешкотии во совладување на основните математички поими и вештини

9 годишно дете сака да се самоубие заради булинг

Автор: Редакција Рингераја | 21.2.2020
image

„Сакам да се самоубијам“: Мајка објави трогателно видео од синот кој на училиште бил малтретиран поради џуџестиот раст

Дечиња со посебни потреби станаа модели

Автор: Редакција Рингераја | 22.2.2018
image

Овие храбри дечиња топат со насмевката и со енергијата со која зрачат, а ваквите модни брендови заслужуваат титула. Секоја чест!

image

Во петокот (23.12) се одржа традиционалниот новогодишен базар на училиштето за деца со посебни потреби „Д-р Златан Сремец“ под мотото „Ден за насмевки“, оваа година помогнат од Direct Media Skopje и Ramstore Mall

Емотивна фотографија на аутистично дете и куче

Автор: Редакција Рингераја | 20.10.2016
image

Мајка плаче кога ќе види како аутистичниот син се поврзува со своето куче за терапија

image

Не ме прашувајте зошто баш денес го пишувам овој текст. Немам посебна причина. Имам милион причини

Аутизмот се појавува додека плодот е во утробата

Автор: Редакција Рингераја | 24.8.2016
image

Горазд Росоклија, професор по неврологија и психијатрија на универзитетот "Колумбија" во Соединетите Американски Држави е дел од тимот научници од овој Универзитет кои неодамна открија дека аутизмот се должи на вишок синапси или врски во мозокот

До мајката која не го покани мојот син на роденден

Автор: Редакција Рингераја | 28.6.2016
image

Нејзиниот син, Соер, има Даунов синдром и само поради тоа не бил поканет на роденденската забава на негов соученик, а сите останати 22 ученици добиле покана...

СТРАНА 1 ОД 6


Анкета

iminja
bile986

kako bi go krstile vaset_o dete?

Matej (30%)

Aleksij (12%)

Leon (11%)

Ognen (15%)

Nebojsa (3%)

David (29%)


Број на сите гласови: 256

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!