|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

"Хурем" се сели во Македонија?!

Автор: Редакција Рингераја | 16.4.2015
image

Познатата турска актерка Мерјем Узерли(31) која се прослави по улогата на Хурем Султан во популарната серија „Сулејман Величенствениот“ наскоро ќе се пресели во Македонија каде што ќе го снима својот најнов филм

Џенифер Лопез во МАГИЧЕН фустан на сцената!

Автор: Редакција Рингераја | 25.3.2015
image

Џенифер Лопез се појави на сцената на American Idol во најнеобичниот фустан кој досега сте го виделе и ја изведе Feel the light. Нејзиниот снежно бел фустан е со дијаметар од 6 метри и помогна во проекцијата која се изведе на сцената. МАГИЧНО!!!

Победници на Oскар 2015-листа на добитници и фото

Автор: Редакција Рингераја | 23.2.2015
image

Заврши гламурозната 87-ма по ред манифестација на американската филмска академија за доделување на Оскари во Холивуд. Кој се закити со златна статуетка за изминатата година?

Хурем: Дури сега знам што е љубов и среќа

Автор: Редакција Рингераја | 27.1.2015
image

Кога наутро ќе се разбудам си велам себеси: “Боже, јас сум мајка!” Прекрасно е да се биде мајка, но тоа мене ми е толку природно што воопшто не сметам дека било што би се променило

Топ 10 најголеми навреди од свекрвите!

Автор: Редакција Рингераја | 18.12.2014
image

Не си љубител на фудбал?! Па да, тој спорт го сакаат паметни луѓе. Дали си вежбала балет? Се гледа, балерините внимаваат на своето тело. Ова се навреди кои навистина ги изговориле свекрви. Ги одбравме “најдобрите”

Кој е најсексипилниот маж за 2014 година?

Автор: Редакција Рингераја | 26.11.2014
image

Магазинот People секоја година прогласува најсексипилен маж меѓу живите. Оваа година тоа е...

Бали Бег се жени со Неџла!

Автор: Редакција Рингераја | 5.11.2014
image

Турските медиуми пренесуваат дека Бали Бег наскоро ќе застане на лудиот камен

Свежи пијалоци, кои ги топат стомачните масти

Автор: Редакција Рингераја | 29.8.2020
image

Кога сакате да ги стопите стомачните масти важно е не само каква храна консумирате, туку и со какви пијалоци ја гасите жедта. Споделуваме неколку пијалоци кои ќе дадат поттик за согорувањето на мастите во областа на половината

Одри Хепберн: Во што е убавината на жената?

Автор: Редакција Рингераја | 6.8.2014
image

Кога славната глумица, добротворка и модна икона Одри Хепберн беше замолена да ги сподели своите совети за убавина, го рече следното:

Овие бабички ќе ви го украдат срцето!!!

Автор: Редакција Рингераја | 5.8.2014
image

Две бабички за прв пат летаат со авион. Нивната реакција е преслатка! Ќе ви го украдат срцето!

СТРАНА 5 ОД 24


Анкета

Меѓуетничка толеранција
Julie1

Дали ги воспитувате вашите деца да знаат да ги ценат и туѓите култури и националности?

Да (89%)

Не (11%)


Број на сите гласови: 56

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!