|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Крем и лосион против стрии во бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 15.1.2014
image

Појавата на стрии во бременоста плаши многу жени. Она што е најважно за спречување на нивната појава е пиење на многу вода и хидратација на стомакот со природни масла и кремови. Во прилог се два домашни рецепти

Како до цврсти гради на природен начин?

Автор: Редакција Рингераја | 6.12.2013
image

Без оглед на големината и формата, за да им се спротивстават на товарот на годините, на градите им треба цврста и еластична кожа. Ви пренесуваме неколку рецепти за одржување на формата и цврстината на градите

Лек против опаѓање на косата

Автор: Редакција Рингераја | 5.9.2013
image

Докажан стар народен лек против опаѓање на косата

image

Без разлика дали сте пушач, пиете кафе или напросто сакате да ги избелите забите, постојат неколку начини тоа да го направите сами дома

image

Цветната маска е одличен начин за нега и одржување на кожата на лицето. Денес ќе ви претставиме маска од цветот роза, кој е главна состојка во повеќето козметички лосиони и креми

Домашен лек за лечење на кандида

Автор: Редакција Рингераја | 26.8.2013
image

Оваа упорна гливичка е чест жител на нашиот организам. Во прилог е домашен рецепт за лечење на кандида, кој е истo така благотворен за целото тело

image

Како да престанеме да ги криеме нозете и да го решиме проблемот со видливи капилари?

image

Убави, потцртани со кармин усни и блескави бели заби се сон на секоја жена. Применувајте ги нашите совети и бидете поблиску до својот сон

Зошто треба во лето да одиме боси?

Автор: Редакција Рингераја | 19.7.2013
image

Било да станува збор за ортопед, физиотерапевт или масер, со доаѓањето на летото сите советуваат исто – соблечете се и што повеќе одете боси. Одете по камчиња, песок или трева, бидејќи со тоа му правите голема услуга на своето тело

Како најбрзо да се ослободите од подочниците?

Автор: Редакција Рингераја | 9.4.2013
image

Можеби сте од оние личности кои имаат истакнати подочници, но тоа не значи дека не е време да научите правилно да ги сокриете и да го освежите својот изглед!

СТРАНА 5 ОД 8


Анкета

Odmor
AnMari

Kade na odmor?

Grcija (75%)

Turcija (0%)

Bugarija (25%)

Crna Gora (0%)

Albanija (0%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!