|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Eucerin - за рамномерен тен на кожата

Автор: Редакција Рингераја | 5.4.2013
image

Голем број на жени се соочуваат со хиперпигментациjата, состоjба при која делови на кожата се со потемна боја. Тоа потемнување се должи на зголемено производство на меланин и негово нерамномерно таложење во кожата

Храна за здрави гради и здрава вагина

Автор: Редакција Рингераја | 27.2.2013
image

Според научниците, постојат одредени намирници кои навистина се заштитници на женските интимни делови, па во продолжение следат намирниците ги чуваат градите и вагината на жената и кои треба редовно да се конзумираат

За вечно младо лице – напиток од три состојки

Автор: Редакција Рингераја | 20.2.2013
image

Тајната на младешкиот изглед не се крие само во скапите кремови, туку и во природните рецепти од зеленчук кои не само што се нанесуваат на кожата, туку и се консумираат во облик на напиток. Ви донесуваме рецепт за чудотворен напиток против стареење

image

Гласините дека носењето на градник може да предизвика рак на дојка се околу нас веќе некое време. Но, дали се вистинити?

Како да го спречите обелувањето на косата?

Автор: Редакција Рингераја | 16.8.2012
image

Предвременото обелување на косата е резултат на фактори, како што се генетика, стрес и хемикалии кои се наоѓаат во фарбите за коса. Освен што влијаат на природната пигментација на косата, овие фактори, исто така влијаат и на нејзината убавина

Направете сами: уметност на нокти

Автор: Редакција Рингераја | 25.7.2012
image

Начинот на кој ги украсувате ноктите говори многу за Вашата личност. Ноктите влијаат на формирање прв впечаток за личноста, бидејќи најмногу привлекуваат внимание при ракување. Погледнете туториал за пет оригинални начини за украсување на нокти

Заблескајте ова лето на плажа

Автор: Редакција Рингераја | 10.7.2012
image

Со цел да имате поголема самодоверба и да бидете сигурни дека сте подготвени за летната сезона, Ви претставуваме неколку начини за да бидете убави на плажа

Камилицата ги брише стриите

Автор: Редакција Рингераја | 23.5.2012
image

Ви ги претставуваме трите најделотворни рецепти против стриите:

Зад младешкиот изглед на Викторија стои овца

Автор: Редакција Рингераја | 21.5.2012
image

ЧУДОТВОРНА СОСТОЈКА! Освен измет од славеј и пчелин отров, кои Викторија досега ги ставаше на лицето, сега почна да користи и серум од злато и овча постелка

Витамини за здрави нокти

Автор: www.zazdravje.com.mk | 18.2.2012
image

Според Амерканската Академија за Дерматологија, нашите нокти претставуваат цврсти кожни клетки кои се направени од протеин наречен кератин. Постојат многу витамини и продукти кои ги одржуваат вашите нокти здрави

СТРАНА 6 ОД 8


Анкета

peperutka84
peperutka84

Dragi moi koe ime spored vas e podobro za moeto bebe?

Andrej (26%)

Matej (25%)

Darin (9%)

Kalin (12%)

Petar (24%)

Ilin (5%)


Број на сите гласови: 144

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!