|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Која е тајната на бразилските убавици?

Автор: Редакција Рингераја | 23.6.2014
image

Бразил овие денови е центар на најдобриот фудбал. Убавите бразилски успеваат да држат чекор со сјајните фудбалери. Адриана Лима ја открива тајната на бразилската убавина

5 природни масла за здрава коса

Автор: Редакција Рингераја | 24.6.2014
image

Косата бара посебна грижа во летните месеци. Природните масла се меѓу најефикасните природни лекови за нега на косата

Дружење со TianDe - органска козметика

Автор: Редакција Рингераја | 17.6.2014
image

TianDe – корпорацијата за здравје и убавина, во соработка со Рингераја, за читателите и членовите на форумот организира дружење и бесплатен СПА третман.

Маска за подмладување на Софија Лорен

Автор: Редакција Рингераја | 12.6.2014
image

Рецептот за оваа маска за подмладување потекнува лично од Софија Лорен. Оваа маска е навистина делотворна. Не е комплицирана за подготовка и навистина е феноменална

Станете помлади и послаби со помош на...

Автор: Редакција Рингераја | 20.5.2014
image

Јагоди. Јагодите се здрава и нискокалорична храна, која ја стимулира работата на црниот дроб и бубрезите и го подобрува исфрлањето на течности од организмот

Мени за убава и здрава кожа

Автор: www.doktori.mk | 15.5.2014
image

Млечни производи, лосос, зрнесто овошје, зелен чај и вода. Тоа се само некои од продуктите кои редовно би требало да ги има во вашето мени

Како да ја исфарбате косата сами?

Автор: Редакција Рингераја | 23.4.2014
image

Некои жени одат исклучиво кај фризер за фарбање, други имаат пријателки кои им помагаат, а постојат и такви кои сакаат тоа да го направат сами. научете како да станете сам свој стручњак за фарбање

Излечете ја кандидата со лук?!

Автор: Nina Topic | 13.3.2014
image

На сите ни е познато дека лукот е волшебник кога се во прашање лекови од природата. Но дали знаевте дека лукот е феноменален во лечење на габични инфекции, посебно кандида? Пред да почнете да одмавнувате со главата, прочитајте ја оваа статија

image

Ние не се сомневаме дека вие сте жена која редовно ја одржува интимната хигиена. Во прилог се неколку постапки кои треба или не треба да ги правите за да го заштитите здравјето на својата вагина

5 совршени женски парфеми за Св. Валентин!

Автор: Редакција Рингераја | 14.2.2014
image

Секој од овие парфеми е лансиран специјално за Денот на вљубените и е создаден според очекувањата на овогодинешните трендови во парфимериите. Без разлика на тоа кој ќе го изберете, имате поголема шанса за успех, отколку да одберете парфем на слепо

СТРАНА 4 ОД 8


Анкета

Ајде да видиме што ќе посакате дедо мраз да ви донесе за нова година
Admin

Ние со душа чекаме да дојде нова година,уште од сега мојата ќеркичка почна со списокот на подароци,а малиот Павел само се смешка,тој уште не знае да си порача.

сакаме убава кукличка (44%)

сакаме малиот мочко (56%)


Број на сите гласови: 107

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!