|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Витаминот Е се нарекува и „витамин на убавината“, бидејќи ги поттикнува бројните хемиски реакции во организмот, кои ја подобруваат состојбата на кожата. Тој е јак антиоксиданс и има позитивен ефект на сите типови на кожа.

image

Кога сте исцрпени или сте под стрес, топлата купка со екстракт од босилок ќе ви ја намали напнатоста

Терапија со масажа

Автор: www.rak.mk | 7.5.2011
image

Терапијата со масажа е една од најстарите методи на лекување и се смета дека се користи околу 5000 години. Корените на масажата потекнуваат од источно Кинеската култура, која уште пред 4700 години ја користела масажата за намалување на болката.

Дијамантски и свилен сјај на кожата

Автор: Александра Ојлеска | 2.4.2011
image

Со текот на годините нашата кожа се менува, а состојбата на кожата често пати не одговара на возраста.

Уживајте во убава кожа и победете го времето

Автор: Ема Темелковска | 12.3.2011
image

Прастара вистина е дека убавината не зависи од тоа колку сте подготвени да платите да ја одржите илузијата, туку колку навистина сте се труделе во текот на целиот живот за негата и одржувањето на својата убавина.

Нови Beauty одлуки

Автор: Убавина и Здравје | 12.1.2011
image

Признајте дека не ги исполнувате ветувањата кои сами на себе сте ги дале, дека не ги цените сопствените одлуки и дека често сте недоследни. Откако ќе го прочитате овој текст ќе Ви биде навистина непријатно и понатаму да останете такви.

Како до помека коса?

Автор: Howcast.com | 19.2.2011
image

Нема потреба да ја чешлате косата со 100 повторувања секоја вечер. Дали претпочитате фризури со бранови или кадрици, со мала грижа може да добиете мека, сјајна и здрава коса која ќе може полесно да ја моделирате

5 (Скриени)непријатели на кожата

Автор: Убавина и Здравје | 10.12.2010
image

Внимание!! Можеби ја мачите вашата кожа, а не сте свесни за тоа. Ослободете се од лошите навики – пробајте ги У&З решенијата за вас

Хедонизам наречен МАСАЖА

Автор: Александра Ојлеска | 14.11.2011
image

Во последно време покрај датумот на родендени, годишници и важни состаноци, во своите календари и роковници запишуваме уште еден многу важен податок: термин за масажа.

Интервју: Васка Леонтиќ

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Особено после породувањето потребна ни е навистина голема желба и мотивација да почнеме да размилсуваме на убавината и стилот. Интервјуто со Васка Леонтиќ ќе ви ја врати желбата и мотивацијата за убав изглед во секое време.

СТРАНА 7 ОД 8


Анкета

Kolku cesto imate sex?
Yummy Mammy

Roditeli, kolku cesto imate odnosi so vasite partneri? (So isklucok na bremenite koi poradi sostojbata ne mozat da imaat voobicaeni odnosi kako i pred toa)

ne sme imale vo poslednive 5 meseci (18%)

2-3 pati poslednive 3 meseci (10%)

2-3 pati vo mesecot (13%)

1 vo nedelata (26%)

3-4 pati vo nedelata (22%)

skoro sekoj den (11%)


Број на сите гласови: 385

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!