|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Излечете ја кандидата со лук?!

Nina Topic, 13.3.2014
На сите ни е познато дека лукот е волшебник кога се во прашање лекови од природата. Но дали знаевте дека лукот е феноменален во лечење на габични инфекции, посебно кандида? Пред да почнете да одмавнувате со главата, прочитајте ја оваа статија
Клучни зборови:

image
/11


 

Кандидата е габичка која живее во организмот на човекот, а проблемот настанува кога таа ќе почне да се развива. Обично се размножува на топли и влажни места, како што се устата, цревата, мочниот меур и вагиналниот отвор. На развојот на кандидата може да влијаат дијабетесот, примањето на антибиотици, па дури и лошата исхрана.

Многу лекови кои се даваат за лечење на кандида имаат безброј несакани ефекти и затоа ви препорачувам да се завртите кон природата и кандидата да ја лечите со лук.

Лукот има многу силни антигабични и антибактериски својства, а алил алкохолот кој се наоѓа во лукот, буквално ги уништува габичките.  На лековите кои ни ги препишуваат докторите, потребни им се неколку денови за да почнат да делуваат, додека лукот делува веднаш. Покрај свеж лук, за лечење на кандида може да користите и лук во капсули.

 

Лечење на габични вагинални инфекции со лук

Кога е во прашање лечењето на вагиналните инфекции со лук, најважно е да внимавате на симптомите додека инфекцијата е се уште во почетен стадиум. Први симптоми на вагиналната инфекција се чешање, пецкање, зрнест исцедок, а кога инфекцијата е напредната вагиналните усни стануваат отечени, црвени и болни.

Штом ќе ги забележите првите симптоми на кандида, веднаш пристапете со лечење.

Од третманот кој ќе ви го предложиме можеби ќе се згрозите, но верувајте ми дека е многу ефикасен.

Земете едно чешне лук, исчистете го од лушпата и ставете го во вагината како вагинална таблета пред спиење. За полесно да го извадите утрото, низ еден крај на лукот провлечете конец, со помош на игла и оставете го да виси (како кај тампоните).

Најдобро е овој третман да го правите навечер за да може лукот подолго време да делува и да не испадне. Доволен е  само еден третман за потполно да ја излечите кандидата.

Доказ дека лукот навистина ги убива габичките е и тоа ако во тесто во кое има квасец ставите лук, тестото нема да се дигне, бидејќи лукот ќе го уништи неговото дејство.

 

Преземено: Life Press Magazine

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Создадете подобар живот
Својот живот го заробувате во негативни мисли и енергија ако го трошите на она лошо што може или би можело да се ...
3
За вечно младо лице – напиток од три состојки
Тајната на младешкиот изглед не се крие само во скапите кремови, туку и во природните рецепти од зеленчук кои не само шт...
3
Интервју: Наде Стојилковиќ, автор на Книга...
На мое огромно задоволство, денес сум на кафе-муабет со Наде Стојилковиќ, авторката на “Ќерката на дрвосечачот“ која е о...
3
I`TS RAINING MEN - Гел за туширање
Гел за туширање кој е пребогат со негувачки мед и лотус за Вашето тело и коса.
3
Анкета

plava orhideja
bubica78

Pomos za ime za edna rodnina

Daniel (57%)

Gabriel (22%)

Nikol (21%)


Број на сите гласови: 208

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!