|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Крем и лосион против стрии во бременоста

Редакција Рингераја, 15.1.2014
Појавата на стрии во бременоста плаши многу жени. Она што е најважно за спречување на нивната појава е пиење на многу вода и хидратација на стомакот со природни масла и кремови. Во прилог се два домашни рецепти
Клучни зборови:

image
/11


 

 

Масло против стрии

Ова масло е пожелно да се нанесува на стомакот секој втор ден. Покрај стерилна тегла или шише, потребно ќе ви биде:

  • 30 маслиново или кокосово масло
  • 15 мл. масло од пченични никулци
  • 15 капки масло од морков
  • 5 капки масло Витамин Е

Ако користите кокосово масло растопете го прво на пареа. Измешајте ги сите состојки и ставете ја мешавината во тегличка или шише.

 

1

 

Крем/путер против стрии

  • 3 лажици кокосово масло
  • 3 лажици какао путер
  • 3 лажици шеа путер
  • 3 лажици бадемово масло
  • 2 лажички рендан пчелин восок

Во тенџерче на ниска температура стопете го какао путерот и пчелиниот восок, со постојано мешање. Кога ќе се стопат додадете им ги останатите состојки. Добро измешајте и веднаш ставете го во теглички или помали садови. Оставете да се излади 6-8 часа, па потоа поклопете го садот. Нанесувајте со нежни кружни движења на стомакот по неколку пати на ден.

 

2

2020 година: Најубави фотографии од породу...
Објавени се победниците на меѓународниот натпревар за слики од породување во 2020 година. Ви ги претставуваме најмоќнит...
247
Последен месец од бременоста: Позиции на б...
Движењата на бебето ќе ги чувствувате до последниот месец од бременоста, но факт е дека вашето бебе е поголемо и нема мн...
67
Големина на раната во матката по породувањето
Ова е големината на раната оставена на вашата матка откако сте се породиле. Неверојатно нели?
49
Што можете да направите за бремената сопруга?
Мажите не можат да забременат, но можат активно да учествуваат во бременоста. Еве неколку начини како:
46


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali bi stavile silikoni vo gradite ako toa ve pravi posrekna?

Da (100%)

Ne (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!