|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Рецепт за домашно подготвено масло за сончање

Редакција Рингераја, 24.7.2017
Маслата за сончање не се погодни за сите, тие имаат мал заштитен фактор или пак воопшто немаат
Клучни зборови:

image
/11


 

Состојки:

– 2-3 моркови
– 7-9 млади ореви
– Етерично масло од лаванда
– Неколку цветови од невен по желба
– Маслиново масло

Во сад изрендајте ги морковите и исечкајте ги младите оревчиња и додадете етерично масло од лаванда или неколку листови од лаванда. Садот ќе биде наполнет до половина со горенаведените состојки а останатата половина наполнете ја со маслиново масло. Мешавината треба да одстои на сонце 20 до 30 дена. Секој ден потребно е малку да го протресете садот. Откако смесата ќе отстои, содржината процедете ја низ газа. Морковот е богат со бета-каротен и витамин А,се користи во сите препарати за сончање,поради тоа што ја обновува кожата и го успорува нејзиното стареење,спречува фотоосетливост и го забрзува потемнувањто ка кожата. Невенот и лавандата се исто така одлични за кожата и за намалување на целулитот.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Во шопинг по совршена венчаница
Што треба да имате на ум…( 6 совети за купување венчаница)
3
Ракел Велч ја откри тајната на својот изглед
Иако ја гази осмата деценија, Ракел Велч изгледа совршено! Која е нејзината тајна?
3
Создадете подобар живот
Својот живот го заробувате во негативни мисли и енергија ако го трошите на она лошо што може или би можело да се ...
2
Може ли да ослабам, ако дојам?
Запомнете: за време на бременоста вишокот килограми не сте ги добиле преку ноќ, затоа и сега не очекувајте дека можете ...
2
Анкета

peleni
barbi03

Koi peleni se najdobri za vaset_o bebe?

pampers (68%)

bekytan (14%)

canbebe (19%)


Број на сите гласови: 140

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!