|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Спиење со градник - да или не?

Редакција Рингераја, 1.11.2018
Многу жени веруваат дека градите засекогаш ќе им останат цврсти, ако спијат со градник. Лекарите препорачуваат да не го правите тоа никогаш!
Клучни зборови:

image
/11


Лекарите докажале дека градникот никако не може да влијае на тоа дали градите ќе ви се опуштат со тек на време.

Ако ја прашате Софија Вергара, секоја жена треба да спие со градник.

Оваа убава глумица безброј пати изјавила дека секоја ноќ спие со градник, бидејќи смета дека тоа ќе допринесе градите помалку да и се опуштат.

Но овој пат Софија не е во право.

Имено, лекарите докажале дека градникот никако не може да влијае на тоа дали градите со тек на време ќе се опуштат. За тоа се заслужни генетиката, гравитацијата и доењето.

Градникот неповолно може да влијае на протокот на лимфа бидејќи најголемите лимфни чворови се наоѓаат под пазувите и под градите, точно на оние места каде стојат прерамките и жиците на градникот.

Доколку сепак сакате да спиете со градник, одберете мек и удобен, без жица и прерамки.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Може ли да ослабам, ако дојам?
Запомнете: за време на бременоста вишокот килограми не сте ги добиле преку ноќ, затоа и сега не очекувајте дека можете ...
3
Кофеинот е верен пријател на убавината?
Кофеинот е вистински пријател на човекот. Тој прави чуда со нас секое утро. Освен за внатрешната благосостојба тој може ...
3
Рецепт за домашно подготвено масло за сончање
Маслата за сончање не се погодни за сите, тие имаат мал заштитен фактор или пак воопшто немаат
3
Не и го правете ова на косата во зима
Во студените месеци кога временските услови се особено агресивни, добро е да обрнеме посебно внимание на работите што не...
3
Анкета

/
Jana9

Dali nautro go banjate vaset_o bebe ili pred spienje navecer?

Nautro (0%)

Navecer (100%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!