|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Има 50 години, две деца и фантастично тело

Автор: Редакција Рингераја | 7.9.2016
image

Згодната Хали Бери е доказ дека не морате да поминувате часови во теретана за да имате совршена линија

Како правилно да ги заштитите очите од сонцето

Автор: Редакција Рингераја | 27.6.2016
image

Можеби сте навикнале да носите заштитен крем во текот на целата година, но што правите за да ги заштитите своите очи во текот на сончевите месеци? Ова се совети од офталмолог

image

Зошто катехините од зелениот чај го намалуваат стомакот? Научните истражувања докажаа дека зелениот чај директно ги погодува...

Исчистете ги мастите од телото со овој напиток!

Автор: Редакција Рингераја | 20.11.2014
image

Можете да ги јадете состојките на овој пијалок поединечно, но во комбинација тие се многу ефикасни за отстранување на вишокот на масти од организмот

image

Најновите истражувања открија дека енергичната прошетка трипати неделно го зголемува хипокампусот, а тој е важен дел од нашиот мозок што влијае на краткотрајното и долготрајното помнење кој ги сортира примените информации

Вежбајте додека сте на работа

Автор: www.getlokal.mk | 2.9.2014
image

Со нашиот динамичен начин на живот, навистина е тешко да најдеме време за вежбање. Поголемиот дел од денот работиме, а потоа кога ќе си дојдеме дома, се нафрламе на храната и секогаш имаме изговор дека сме уморни за да вежбаме

Вежбајте според крвната група

Автор: www.getlokal.mk | 15.8.2014
image

Доколку ја знаете вашата крвна група, тогаш ќе ви откриеме кои вежби се идеални за вашето тело и како да научите да одржите баланс со умот, а тоа да почне да се забележува и однадвор

Десет начини до побрз сон

Автор: www.getlokal.mk | 13.8.2014
image

Имате ли проблеми со спиењето? Неможете брзо да заспиете? Ние ви препорачуваме 10 начини како до побрз сон

image

Научно е докажано дека редовната програма на физичка активност доведува до подобрување на општата здравствена состојба и намален морталитет

image

Вежбите кои денес ќе ви ги презентираме на видеото подолу, се неверојатни за добивање на совршено обликуван и затегнат задник, точно она што ја прослави и познатата Ким Кардашијан

СТРАНА 1 ОД 7


Анкета

Пијан/а...
predrag

Колку често се опијануваш?

Еднаш дневно (15%)

Еднаш неделно (15%)

Еднаш месечно (26%)

Еднаш годишно (44%)

Поретко (0%)

Никогаш (0%)


Број на сите гласови: 80

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!