|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Среќна Нова 2018 година!

Автор: Редакција Рингераја | 28.12.2017
image

Новата Година е вистинско време да истражувате нови хоризонти, да остварувате нови соништа, да ја откриете силата и вербата во себе, да се радувате на малите нешта и да се подготвите за нови предизвици. МНОГУ СРЕЌА ВО НОВАТА 2018 ГОДИНА!

Традиции за Нова Година и Божиќ низ светот

Автор: Редакција Рингераја | 26.12.2017
image

За некои од нив веројатно сте слушнале, а за други ќе научите. Тие се популарни, но зошто и како се случиле - ова може да ви биде мистерија. Ви препорачуваме да дознаете повеќе за новогодишните елки, Дедо Мраз, подароците и празникот воопшто

Идеи за празничната трпеза

Автор: Редакција Рингераја | 21.12.2017
image

Празничната вечера за Божиќ и Нова Година не може да биде како секоја вечер. Дури и да сме семејство и роднини, дури и ако се познаваме веќе сто години

Изберете новогодишна елка и видете што означува

Автор: Редакција Рингераја | 19.12.2017
image

Проверете го вашиот карактер, според тоа каква новогодишна елка ќе изберете

Бојадисување на јајца со деца

Автор: Редакција Рингераја | 11.4.2017
image

За децата Велигден претставува пред се фарбање на јајца. Сите деца сакаат да бидат вклучени во овој процес. Но како фарбањето на јајца да стане побезбедно и не толку стресно ... или барем уште повеќе забавно и интересно?

Тест: Изберете Велигденско јајце

Автор: Редакција Рингераја | 7.4.2017
image

Кое е првото јајце кое ви падна в очи? Погледнете што значи. Тест: Изберете Велигденско јајце

СРЕЌНА НОВА 2017 ГОДИНА !!!

Автор: Редакција Рингераја | 31.12.2016
image

Имајте среќна и успешна Нова година, драги наши корисници!

Впечатливи фризури за празнични забави

Автор: Редакција Рингераја | 27.12.2016
image

Пронајдете инспирација за празнично стилизирање на вашата коса во туторијалите за шик, урбани фризури

Убави и оригинални идеи за велигденските јајца

Автор: Редакција Рингераја | 25.4.2016
image

Овој Велигден трансформирајте ги јајцата во вистински уметнички дела со овие оригинални идеи

СРЕЌНА НОВА 2016 ГОДИНА!!!

Автор: Редакција Рингераја | 31.12.2015
image

Имајте среќна и успешна Нова година, драги наши корисници!

СТРАНА 1 ОД 4


Анкета

Кое име е поубаво:
Antimona

Кое име е поубаво: