|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Ден на мајката: Совршен подарок за мама

Редакција Рингераја, 4.3.2021
Татковци, проверете ги одличните идеи за тоа како можете да ја изненадите и воодушевите сопругата, заедно со вашите деца

image
/11


Како што се различни децата, така се разликуваат и мајките. Затоа, не постои совршен подарок што може да ја израдува секоја мајка на Денот на мајката.

 

Секоја мајка има свои желби и потреби и скриени копнежи што можеби не се осмелува да ги каже гласно.

За полесно наоѓање на совршен подарок за вашата мајка, составивме неколку различни идеи за вас.

 

За уморна мама

Ако мајката на вашите деца е особено уморна и исцрпена, таа ќе биде среќна да се одмори на нејзиниот ден. Кога ќе може да ги заборави сите свои обврски, задачи и должности цели 24 часа и ќе биде сама. Сама или во друштво на нејзините најблиски, но потполно без работата да ја прогонува.

Совет: Договорете се со децата да ги завршат сите работи на мајката, на Денот на мајката, за таа да може да се одмори и да прави што сака. Ова ќе биде добра мотивација за децата, кои во својата рутина најмногу бараат мајка. Како и татковците да станат уште посвесни за сите секојдневни напори на мама, кои честопати остануваат незабележани.

 

За мама која секогаш има премалку време

Во модерниот начин на живот, навистина е вистинска уметност да не се брза. Па дури и за време на викендот! Мајка која е многу зафатена со времето и цело време брза, ќе биде многу среќна ако и го организирате денот целосно без планови и цели. Оставете го денот да помине без брзање и сè ќе биде во ред - дури и ако сте дома во пижами цел ден.

 

За мајка која немала време насамо со тато

Кога доаѓаат децата, родителите премногу често забораваат на првото дете во семејството - нашето партнерство. И така, чекаме децата да пораснат и ќе имаме повеќе време „само за нас“. Но, ова чекање може да донесе далечина и отуѓување што премногу често завршува со развод. Затоа, искористете го Денот на мајката за квалитетни моменти за двајца.

 

Совет: И покрај тоа што е Ден на мајката, објавете им на децата дека мама не може да биде трпелива мајка ако љубовниот сад е празен. Затоа, на Денот на мајката ќе и дадете романтична вечер, во чија подготовка децата исто така ќе му помогнат на нејзиниот татко - изберете свечен фустан, помогнете во чистење на станот и лесно прифатете бебиситерка или одете преку ноќ кај баба и дедо. На овој начин, ќе ги научите децата со пример дека грижата за партнерството е подеднакво важна како и грижата за децата.

 

За идната мајка

Дали мајката на вашите деца носи друг член на семејство под своето срце или е бремена? Ќе ја изненадите идната мајка заедно со другите деца за Денот на мајката покажувајќи и колку ја цените и благодарни и ’сте што своето тело го позајми целосно на новото суштество што расте во неа. Да бидеме свесни за чудото што се случува во нејзиното тело секој момент.

 

Совет: На Денот на мајката, на својата идна мајка може да и направите масажа на стапалата, домашна бања под свеќи и нејзината омилена музика или прошетка до нејзиното омилено место во природата. Нешто што ќе ја релаксира и длабоко ќе ја негува за да може мирно да го чека новиот член на семејството.

 

За мајка на која и недостасува да биде сама

Секој човек понекогаш мора да биде сам. Мамо исто така. Ако мама во вашето семејство првенствено се жали на тоа колку и недостасува да може да биде сама дома и да не се грижи за потребите на другите, таа ќе биде најсреќна овој ден да го помине сама. Затоа, не чувствувајте вина што ја „оставивте“ на нејзиниот ден, бидејќи по половина час збунетост кога ќе се најде сама во тивок стан, таа ќе биде длабоко благодарна за мирот што и го дадовте.

 

Совет: Договорете се со децата пред Денот на мајката дека оваа година ќе и ’дадете на вашата мајка„ ден само за себе “. Веќе претходниот ден, тајно организирајте го вашето целодневно заминување, Поставете го вашиот аларм пред мама обично да се разбуди и наутро украдете тивко од дома Значи, кога мама ќе се разбуди на Денот на мајката наутро, таа ќе ја најде само пораката: „Наша убава мамичке! Уживај во денот само за себе, а вечер те носиме на вечера“.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Дали децата ви го уништуваат сексуалниот ж...
Секој пар го доживува ова по одредено време - период на суша. После работа од 8-16 часот, деца, дом и сите други обврски...
3
Мажи опишаа каков вкус има вагината
Овие мажи многу живописно го опишаа вкусот на вагината на нивните партнерки. Прочитајте
3
Кои секс пози треба да ги избегнувате во б...
Иако, особено во напредните фази на бременоста, доста е незгодно да имате секс, желбата сепак постои. За да бидете сигур...
3
Секс за време на бременоста: Што е во ред,...
Дали бременоста ви го зголеми интересот за секс? Или, сексот е последното нешто што ви паѓа на памет? Во секој случај, е...
3
Анкета

dali bi go krstile svoeto dete Tatjana?
majka 79(30%)

(70%)


Број на сите гласови: 86

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!