|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

На кафе кај @bibliophiles

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 4.10.2021
image

“Најдоброто кино во светот е мозокот, а тоа ќе го сфатите кога ќе читате добра книга.” – Ридли Скот

На кафе со Слободанка Кузманова

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 21.9.2021
image

Слободанка Кузманова од Неготино, 24 годишна студентка по психологија на Меѓународен Славјански Универзитет Гаврило Романович Державин. Со пишаниот збор е во љубов уште од основно, а деновиве од печат излезе нејзината прва книга

Разговор со Кате @lilys.daughter.kitchen

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 20.9.2021
image

Мајка е на три деца (13,10,2), сопруга, а преку нејзиниот инстаграм профил секојдневно ни дава пристап до своето секојдневие и особено до нејзиното омилено катче каде се раѓаат сите вкусни рецепти - @lilys.daughter.kitchen

Млада девојка води успешен бизнис со рачни изработки

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 16.9.2021
image

Пандемијата отвори големи можности за онлајн бизнис. Многумина си ја пробаа среќата и создадоа успешна кариера. Така е и со крушевчанката Теодора

На кафе кај Билјана Јандреска Андоноска

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 13.8.2021
image

БИЉАНА ЈАНДРЕСКА АНДОНОСКА со перото друшка е уште од основно, иако повеќе за душата и за „училишните задачи“. Обожува да пишува проза и поезија. Автор е на вкупно три книги – „Вистинска љубов“, „Предигра низ песна“ и „Секунди на љубов за памтивек“

На кафе кај Викторија Спенџарска Стин

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 12.8.2021
image

Сигурно ги знаете оние блогови на кои ќе налетате случајно и во кои ќе се заљубите веднаш. Кои ве пренесуваат на друго место преку нивната убавина и раскажување приказни. vegan_viki_е тој блог за мене

Разговор со Марина Карнер - креаторка на уникатен накит

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 8.8.2021
image

андемијата ни ги измени животите на сите. Додека многумина останаа без работа, многумина успеаја да создадат свои бизниси кои ги водат од дома. Периодов социјалните мрежи се моќни медуими со чија помош може да се промовира и просперира бизнис

На кафе со Ксенија Николова...

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 7.8.2021
image

Ксенија Николова, име кое ни е познато од емисијата „Бејби шоу“, чиј потпис стои на многу текстови за песни изведени од некои од најпопуларните македонски пејачи, позната во читателските кругови по 6 издадени книги, одговара на нашите прашања

Разговор со авторката Ивана Ризаов

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 27.7.2021
image

Имам 32 години, родена сум во Кочани, а живеам и работам во Скопје. По професија сум дипломиран преведувач од англиски и германски на македонски јазик а обратно, а неколку години работев како Менаџер на два реномирани скопски хотели

На кафе со Александар Николовски

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 20.7.2021
image

Александар Николовски е дипломиран инженер по информатички науки и компјутерско инженерство, а истовремено страстен математичар и огромен фанатик на убавиот пишан збор и, воопшто, на литературата. Денес разговараме со него

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

Kolku?
Jana9

Kolku dena ostanavte vo bolnica po poroduvanje?

2 (43%)

3 (43%)

1 nedela (14%)

2 nedeli (0%)

3 nedeli (0%)

Poveke (0%)


Број на сите гласови: 7

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!