|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Поддржуваме мали бизниси: Fine design mk

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 7.4.2023
image

Fine design mk - Вашата нова омилена онлајн продавница за накит. Таму ќе ги пронајдете совршените парчиња со кои ќе заблескате во сиот свој сјај. Накит наменет за храбри, урбани, бунтовни девојки и жени, кои не се плашат да се издвојат од толпата

Поддржуваме мали бизниси: Handmade chocolate bars

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 29.3.2023
image

Запознајте ја Јана Јовановска, креативката која, покрај примарната професија дипломиран професор по англиски јазик, меѓу другото, наоѓа време и за инспирација и создавање на преслатки чоколадни задоволства

Поддржуваме мали бизниси: Adaral Jewelry

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 29.3.2023
image

Александра е сопственичка на креативна работилница за рачно изработен накит, кој самата го изработува од бакарна и сребрена жица и полускапоцени камчиња и кристали со wire-wrapping и metalsmith техника

Поддржуваме мали бизниси: Нелка креации

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 28.3.2023
image

Кичевчанката Даниела Јаќимоска е 34 годишна мајка, по струка дипломирана на факултет за јавна администрација, љубител на природата, креативна душа која од конци и вуница создава магичен свет на преубави изработки кои ги нуди на својот Инстаграм профи

Поддржуваме мали бизниси: Moon balloons decor

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 27.2.2023
image

Балони - непогрешлива асоцијација дека големата прослава е подготвена!Мали, големи, тркалезни, во облик на срце, исполнети со хелиум, шарени, еднобојни, со натпис... изборот е голем и балоните ги има за секоја пригода

Поддржуваме мали бизниси: J.J JOY TOY

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 27.2.2023
image

Во морето од креативни Инстаграм профили, неколку се издвојуваат од останатите и уште од прв поглед освојуваат симпатии. Еден таков пример е профилот J.J JOY TOY. Истиот ја раскажува приказната која Јасмина ја создава со помош на конец и чингелаке

Поддржуваме мали бизниси - Самовиленд

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 13.2.2023
image

На Инстаграм забележавме еден многу интересен и уникатен профил - Самовиленд.Во продолжение ви го пренесуваме разговорот со Татјана, креаторката на истиот

На кафе кај Stardust Kejt ракотворби

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 4.12.2022
image

Еден особено интересен профил на Инстаграм е Stardust Kejt ракотворби. Неговата креаторка, 34 годишната Катерина Јовановска, ја прифати поканата и ни одговори на неколку прашања

Поддржуваме мали бизниси: L Creativa

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 2.9.2022
image

Ве носиме во магичниот свет на рачни изработки на L Creativa. Разговараме со дизајнерката Лилјана

Поддржуваме мали бизниси: Cacao potentia

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 14.6.2022
image

Cacao potentia го создадов прво за себе и за своето семејство и сега е достапно за сите кои се љубители на какао и здрава исхрана

СТРАНА 1 ОД 4


Анкета

Големината на градите по доењето.
пеперутка16

Дали вашите гради останале исти по доењето или се помали/поголеми од пред бременоста и доењето?