|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Најчести грешки кои жените ги прават во сексот

Автор: Редакција Рингераја | 8.9.2020
image

Ако мислите дека вашиот сексуален живот не е толку добар, може несвесно да направите грешки што можат многу да влијаат на вашето задоволство. Жените откриле дека им пречи кога мажите копираат од порно филмовите, но има и работи кои жените ги грешат

image

Иако експертите велат дека нема причини за чистење на гениталиите после секс, за многу луѓе, хигиената по сексуалниот однос е составен дел од целата приказна

Како да ја вратите желбата за секс по породувањето

Автор: Редакција Рингераја | 29.6.2020
image

Летна облека и затегната кожа, летни вечери под ѕвездите и опуштени викенди ... не е ни чудо што партнерите имаат зголемена желба за секс. Дури и за оние со деца и мали бебиња...

Основни хигиенски навики пред и по секс

Автор: Редакција Рингераја | 21.8.2014
image

Што треба да се почитува задолжително?

Слатка храна која ја зголемува сексуалната моќ!

Автор: Редакција Рингераја | 12.8.2014
image

Водењето љубов се одразува позитивно на вашето емоционална и физичко здравје. Но, кога ви недостасува желба и енергија за секс, тоа едноставно не се случува. Затоа е добро да знаете која слатка храна може да ја зголеми вашата желба за љубов

Јаболката се афродизијак за жените?

Автор: Редакција Рингераја | 11.7.2014
image

Познато е дека јаболката се здрава, нискокалорична храна, но тие можат да бидат и афродизијак, пишува весникот "Дејли мејл", повикувајќи се на италијанско истражување

И родителите водат љубов, зар не?

Автор: Редакција Рингераја | 18.2.2014
image

Едно од најчесто заборавените родителски права е она кое се однесува на приватноста. Верувале или не, иако сте родител, вие се уште имате право на сопствен живот

Како да одберете привлечна долна облека?

Автор: Редакција Рингераја | 6.2.2014
image

Зимската атмосфера, ладното време и топлите домови, се совршена магија која повикува на „забава“ во постелата. Долната облека може да биде единствено „копче“ кое ќе ги запали вашиот партнер/партнерка

Предвремена ејакулација

Автор: Редакција Рингераја | 30.1.2014
image

Предвремена или прерана ејакулација е еден од најчестите сексуални проблеми. Најчесто се опишува како неможност за одложување на ејакулацијата до моментот кога тоа е пожелно за обата партнери. Како да се надмине?

Ако сексот боли

Автор: www.doktori.mk | 21.1.2014
image

Истражувањата покажуваат дека скоро половина од испитаните жени чувствуваат болка во текот или после сексуален однос. Безброј варијации покажуваат дека секоја болка е поинаква, но не постои ниедна причина поради која жената би требало да ја поднесува

СТРАНА 1 ОД 4


Анкета

zabremenuvanje
Gjuce

za kolku vreme zabremenivte

uste prviot mesec (47%)

vo tekot na 1 godina (26%)

mi trebase poveke od 1 god. (27%)


Број на сите гласови: 213

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!