|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Младите мајки не се заинтересирани за секс

Автор: Редакција Рингераја | 12.1.2022
image

Секоја седма жена се фрустрира, или е во конфликт со партнерот заради различниот интензитет на сексуална желба. Проблемите во односот, како и заморот заради малите деца се најчести, но не и единствени причини за тоа.

Кога да кажете "Те сакам" на жена?

Автор: Редакција Рингераја | 4.1.2012
image

Од бајките и женските љубовни романи, длабоко е врежано мислењето дека жените се поромантичен пол, но некои факти ќе ни докажат нешто сосем спротивно

Како да го "зачините" бракот?

Автор: Редакција Рингераја | 9.12.2011
image

Како да излезете од брачната рутина и да ја зачините врската со партнерот? Еве неколку совети кои ги предлагаат брачните советници и кои може да Ви бидат од корист.

Губење на сексуалната желба

Автор: Редакција Рингераја | 10.11.2011
image

Се поголем број луѓе се подготвени да признаат дека сексот не ги интересира премногу и дека имаат многу ниско или никакво либидо...

Флертуваш со мене?

Автор: Редакција Рингераја | 24.8.2011
image

Во играта на флерт пристапот на мажите и жените е различен. И не се лажете, дамите први започнуваат со играта...

Анатомија на женскиот оргазам

Автор: Редакција Рингераја | 17.8.2011
image

Да практикуваш секс за туѓо задоволство, без да постигнеш оргазам, или да се стремиш кон највисоката точка на задоволството? Специјално за жени кои сеуште не нашле одговор на ова прашање.

Секс по породување

Автор: Редакција Рингераја | 4.8.2011
image

Породувањето е прилично исцрпувачко искуство за телото, па е неопходно одредено време за жената да се опорави и во неа повторно да се разбуди сексуалната желба.

Што мисли кога ќе Ве види гола?!

Автор: Редакција Рингераја | 28.7.2011
image

Ретко која жена или девојка никогаш не се запрашала какви мисли им се вртат на мажите во глава, кога пред нив ќе се најде гола жена.

Сексот ги зголемува градите, но и тежината!?

Автор: Редакција Рингераја | 4.1.2022
image

Неслучајно луѓето ја измислиле поговорката”Не постојат две добра”. Се чини дека сексот ги зголемува женските гради, но наглото зголемување на сексуалната активност го зголемува апетитот кај жените.

СТРАНА 5 ОД 5


Анкета

Dali?
Jana9

Dali prvoto dete vi e devojce?

Da (0%)

Ne (100%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!