|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Многумина од нас може да се најдат во ситуација кога желбата за интимност изгледа далечна. Сепак, исто така вреди да се напомене дека негувањето на оваа желба може да доведе до чувство на благосостојба и задоволство

Секс на работно место - за или против?!

Автор: Редакција Рингераја | 6.12.2021
image

Сентименталниот однос на работа може многу позитивно да влијае на општата работна атмосфера и перформансите на вработените, но во случај врската да пукне, последици трпат и другите колеги

8 изненадувачки вистини за сексот по породување

Автор: Редакција Рингераја | 5.3.2024
image

Колку долго по раѓањето можете да имате секс и каков ќе биде тој? Следете го овој постпородилен водич за удобен и пријатен секс по бременоста

Утринскиот секс го подобрува имунитетот?

Автор: Редакција Рингераја | 15.10.2021
image

АКО не знаете како да го започнете денот со добро расположение, одговорот е едноставен: препуштете се на игри во кревет. Според истражувањата, луѓето кои водат љубов веднаш штом се разбудат се поздрави и посреќни, а доброто расположение е гарантирано

Зошто сексот по породување боли?

Автор: Редакција Рингераја | 3.9.2021
image

Иако звучи смешно, всушност е прилично вистина. Многу мајки се чувствуваат непријатно шест месеци по породувањето за време на врската со партнерот

Кои секс пози треба да ги избегнувате во бременоста?

Автор: Редакција Рингераја | 23.4.2021
image

Иако, особено во напредните фази на бременоста, доста е незгодно да имате секс, желбата сепак постои. За да бидете сигурни дека сексот е безбеден, прочитајте кои пози треба да се избегнуваат

Секс за време на бременоста: Што е во ред, што не е?

Автор: Редакција Рингераја | 29.7.2023
image

Дали бременоста ви го зголеми интересот за секс? Или, сексот е последното нешто што ви паѓа на памет? Во секој случај, еве што треба да знаете за сексот за време на бременоста

Мажи опишаа каков вкус има вагината

Автор: Редакција Рингераја | 7.4.2021
image

Овие мажи многу живописно го опишаа вкусот на вагината на нивните партнерки. Прочитајте

Дали децата ви го уништуваат сексуалниот живот?

Автор: Редакција Рингераја | 21.3.2021
image

Секој пар го доживува ова по одредено време - период на суша. После работа од 8-16 часот, деца, дом и сите други обврски, партнерите едвај чекаат да паднат во кревет и да фатат некој час сон

Како сексот влијае врз здравјето на жените и мажите?

Автор: Редакција Рингераја | 5.2.2021
image

Какво влијание има сексуалниот живот врз здравјето на мажите и жените

СТРАНА 1 ОД 5


Анкета

Dali?
Jana9

Dali gi nosite burmite od vencavkata?

Da (100%)

Ne (0%)

Mi smeta vo rabotata (0%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!