|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

За сигурен оргазам - носете чорапи?!

Автор: Редакција Рингераја | 6.11.2012
image

Можете да заборавите на секси долната облека и високите потпетици, бидејќи судејќи по новото истражување за почест оргазам покорисни ќе Ви бидат добри, стари, волнени чорапи

image

Ви ги претставуваме “најомилените” изговори на жените за избегнување на секс

Зошто мажите “се гаснат” после секс?

Автор: Редакција Рингераја | 24.7.2012
image

Класична ситуација од филмовите, сериите и вистинскиот живот е дека мажите потонуваат во сон веднсш по сексот. Немојте (многу) да им замерувате не се криви за тоа. Еве и научно објаснување

Сексот ги намалува маснотиите!

Автор: www.zazdravje.com.mk | 12.9.2020
image

Добриот секс е нешто што го посакуваат и мажите и жените. Но освен што сексот нуди уживање и опуштање за двајцата партнери, сексот нуди и здравствени придобивки за вашето тело и истовремено е и лек против многу здравствени тегоби

Откриена фамозната Г-точка

Автор: Редакција Рингераја | 26.4.2012
image

Доктор тврди дека успеал да ја лоцира славната Г-точка, а причината зошто тоа било тешко лежи во нејзината големина која изнесува 8.1 mm. со 3.6 mm. и 1.5 mm

Највозбудливи секси фантазии за време на овулација

Автор: Редакција Рингераја | 29.3.2012
image

Иако сексуалните фантазии се повеќе емоционални отколку визуелни, што е карактеристично за посилниот пол, тие кај жените се многу почести и повозбудливи за време на овулација

Не денес драги, ме боли главата

Автор: Редакција Рингераја | 2.3.2012
image

Поврзаноста меѓу слабиот полов нагон и хроничните главоболки се однесува за жените кои имаат повеќе од 15 главоболки месечно. Тоа може да биде и последица на лековите

Зошто жените носат резервни гаќички во ташна?

Автор: Редакција Рингераја | 11.2.2012
image

Околу 43% од жените носат пар гаќички кои им служат за "секој случај", било како подготовка за можен секс или како резерва. Резултатите ги објави Бритаската компанија Sainsburys Lingerie, пренесува Daily mail

Дали сексот во брак е навистина толку досаден?

Автор: Редакција Рингераја | 10.2.2012
image

Поп културата сака да го прикажува сексот во бракот како нешто неверојатно досадно и лошо, но вистинската состојба не е таква, открива најновото американско истражување

Никогаш немал секс, а татко е на 14 деца

Автор: Редакција Рингераја | 18.1.2012
image

100 проценти од мојата сексуална енергија е за производство на сперма за двојки кои сакаат да имаат деца. Значи јас немам друга активност надвор од тоа.

СТРАНА 4 ОД 5


Анкета

koe ime vi e najubavo?
zozozo

Da odberime ime za moeto malecko :)

Damjan (52%)

Bozidar (7%)

Ivan (41%)


Број на сите гласови: 211

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!