|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Шминка за топлите летни денови

Автор: Редакција Рингераја | 4.8.2018
image

Во летните денови, дури и без интензивно изложување на сонце, кожата сепак добива некоја потемна нијанса од природната. Но, со малку шминка ќе се надополни исончаниот изглед

Видео: Снаа која ја подмлади свекрвата

Автор: Редакција Рингераја | 18.1.2016
image

Свекрвата по име Фен конечно прифатила да учествува во мејкап трансформацијата која и ја направи нејзината снаа

Најнови make-up трендови за есен 2015

Автор: Редакција Рингераја | 9.10.2015
image

Од модните писти оваа есен издвоивме неколку топ трендови за шминка. Време е летните сенки во живи бои да ги замениме со некои од најновите хит make up трендови

Што ги разубавува жените повеќе од шминка?

Автор: Редакција Рингераја | 21.5.2014
image

Кога ќе ја симнат шминката и сите додатоци кои ги разубавуваат, што е тоа што ја покажува женската внатрешна убавина?

Шминката како сојузник во Новогодишната ноќ!

Автор: Редакција Рингераја | 31.12.2013
image

Играјте си со боите и воспоставете склад меѓу шминката и облеката

Нијанси на кармин за различен тен

Автор: Редакција Рингераја | 8.4.2013
image

Кои нијанси на кармин најмногу одговараат на различниот тен на лицето?

Сокријте ги годините со црвен кармин!

Автор: Редакција Рингераја | 20.3.2013
image

Со текот на годините кожата околу усните и веѓите бледее и дава постар изглед. Контрастот на бои визуелно подмладува, а тоа може да се постигне со добра шминка

Како до секси очи на кои сите ќе Ви завидуваат?

Автор: Редакција Рингераја | 19.3.2013
image

Познатиот стручњак за шминкање Andrew Sotomayor дава видео упатство како да имате секси очи

Џенифер Анистон ја откри тајната на убавината

Автор: Редакција Рингераја | 18.1.2012
image

Најпопуларната фризура, прамени кои се бараат во секој фризерски салон, тело на кое не може да му се најде замерка и улогата на Рејчел ја претворија Џенифер Анистон во една од најпопуларните глумици на Холивуд

Црвениот кармин

Автор: Небојша Пешевски - make up artist | 11.1.2011
image

Црвениот кармин е класика која не излегува од мода. Тоа е една од оние задолжителни работи кои треба да се најдат во чантата на секоја жена.

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?