|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Шминка за топлите летни денови

Редакција Рингераја, 4.8.2018
Во летните денови, дури и без интензивно изложување на сонце, кожата сепак добива некоја потемна нијанса од природната. Но, со малку шминка ќе се надополни исончаниот изглед
Клучни зборови:

image
/11


Многу е важно шминката што ја користите да биде што полесна и што посветла. Затоа, како за подлога изберете течна пудра во малку потемна нијанса. Пред да нанесете тенок слој, измешајте ја со неколку капки вода или пак со малку крем за лице. Во ниеден случај не користете  пудра во прав, бидејќи ќе ви го исуши лицето. За посвеж и поздрав иглед јаболчниците нагласете ги со малку руменило во боја на праска.

За да ги нагласите очите доволно би било да нанесете водоотпорна маскара, но нема да погрешите и ако нанесете малку сенка за очи во некоја светла, мат боја. Доколку користите моливче за очи, ви препорачуваме да нанесете само една тенка линија на горните капаци. Драматичното нагласување оставете го за вечерните часови.

Усните заштитете ги со балсам со УВ-заштита. За да го добиете ефектот на сочни усни, може да нанесете течен сјај со боја на корал, малина или праска како завршница.

Создадете подобар живот
Својот живот го заробувате во негативни мисли и енергија ако го трошите на она лошо што може или би можело да се ...
2
Во шопинг по совршена венчаница
Што треба да имате на ум…( 6 совети за купување венчаница)
2
Вајолет Афлек се подготвува за сестричка
Малата Вајолет Афлек е забележана на училиште неиспуштајќи ја од раце својата кукличка бебе. Погледнете ги фотографиите ...
2
Може ли да ослабам, ако дојам?
Запомнете: за време на бременоста вишокот килограми не сте ги добиле преку ноќ, затоа и сега не очекувајте дека можете ...
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Ishrana za novorodencinja
tepasi

Koga da se vovede druga hrana vo ishranata na bebeto

3 meseci (10%)

6 meseci (90%)

9 meseci (0%)

12 meseci (0%)

18 meseci (0%)


Број на сите гласови: 10

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!