|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Совети за успешен брак од една разведена жена

Автор: Редакција Рингераја | 28.2.2017
image

Прифатете го напишаното со доза сериозност, но исто така и со доза на хумор. Нека вашата врска биде прекрасна, здрава и пример за околината. Да можеш да погледнеш во минатото отворено и смирено е подвиг, достоен за восхит

Морската вода и песокот не прават поубави

Автор: Редакција Рингераја | 18.7.2016
image

Повеќето од нас веројатно слушнале дека морската вода е добра за нас, но знаеме ли зошто тоа навистина е така?

Кога кафето најмногу делува?

Автор: Редакција Рингераја | 15.6.2015
image

Мислата за кафе често е првата мисла наутро. Но дали го консумираме сепак во вистинското време?

image

Знаеме дека повеќето од вас го сакаат утринското кафе и не можат да си го замислат почетокот на денот без ова задоволство. Но кога станува збор за квалитетно расонување, навистина постојат подобри и поздрави начини за брзо да станете на нозе

Тибетански еликсир на младост и долговечност

Автор: Редакција Рингераја | 5.6.2014
image

Тибетанскиот еликсир на младост и долговечност е многу едноставен за подготовка, а многу тибетански лекари и стручњаци го препорачуваат за подобрување на имунитетот и чистење на крвта…

Животни лекции на кои не научи Одри Хепберн

Автор: Редакција Рингераја | 6.5.2014
image

Таа е една од најубавите и најталентирани глумици на сите времиња, а она што го рече за љубовта и животот вреди да се повтори и денес

Стар тибетски чај за долговечност

Автор: Редакција Рингераја | 29.1.2014
image

Тибетската медицина е многу распространета низ светот, баш поради фактот дека во оваа област луѓето доживуваат најдлабока старост. Еве и еден чај, кој редовно се употребува во тибетската медицина, а е многу делотворен за организмот

Што не е во ред кај кремовите со висок SPF?

Автор: Редакција Рингераја | 22.6.2013
image

Теоретски, со нанесувањето на заштитен фактор за сончање (SPF) 100 и овозможувате на кожата престој на сонце 100 пати подолго, пред да биде изгорена. Значи некој кој нормално би изгорел за 30 минути, може да остане на сонце 50 часа?!

Заблескајте ова лето на плажа

Автор: Редакција Рингераја | 10.7.2012
image

Со цел да имате поголема самодоверба и да бидете сигурни дека сте подготвени за летната сезона, Ви претставуваме неколку начини за да бидете убави на плажа

Опасни методи за губење на телесната тежина

Автор: Редакција Рингераја | 19.5.2012
image

Одбирањето на најдобриот начин за да ја изгубите телесната тежина може да биде тешка одлука за Вас. Планот за губење на телесната тежина вклучува добро балансирана диета и физичка активност. Некои мерки на исхрана се опасни и треба да се избегнуваат

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

Dali?
Jana9

Dali mozete da izdrzite eden den bes mobilen telefon,internet i televizija?

Da (50%)

Ne (50%)

Mozebi (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!