|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Фризерите ја открија идеалната боја на коса

Редакција Рингераја, 24.9.2019
Не можете да погрешите со оваа боја!

image
/11


Поминаа деновите кога едноставните нијанси беа во тренд. Оваа сезона вистински хит е да имате комбинација од неколку нијанси во косата. Фризерите ја пронашле совршената формула која одлично им стои речиси на сите.

Без разлика дали имате кафеави, сини или зелени очи, топол или ладен поттон на кожата, оваа боја на коса совршено ќе ви стои. Нијансата со интересно име „пиво од ѓумбир“ е таа што може кој било да ја носи.

 

1

 

Бојата можете да ја прилагодувате по сопствено желба, во зависност од тоа дали сакате посветли или потемни нијанси. Доколку сакате малку подлабоки тонови, додајте повеќе кафеава фарба, ако сакате портокалов отсјај, во тој случај не штедете на црвената фарба.

Доколку косата ја скратите на малку подолг паж, ќе бидете апсолутно во склад со есенските трендови.

Спиење со градник - да или не?
Многу жени веруваат дека градите засекогаш ќе им останат цврсти, ако спијат со градник. Лекарите препорачуваат да не го ...
4
Фотографии од свадбата на Елена Ристеска
Елена Ристеска и Бојан Ивановски синоќа стапнаа на лудиот камен. Во прилог се неколку фотографии од нивната свадбена вес...
4
Бремена сте? Десет работи кои мора да ги к...
Стомачето веќе видливо ви расте и дошло време за шетање по продавниците со гардероба за трудници? Десет работи кои мора ...
4
Релаксирана бременост
Бременоста во животот на една жена е исклучителен период и зависно од чувствителноста и нејзиниот карактер може да ја до...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Ime za sin mi
Carelija

Georgi

mi se dopaga (52%)

ne mi se dopaga (48%)


Број на сите гласови: 130

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!