|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Што треба да знаеме кога купуваме суплементи

Ербенобили, 6.3.2024
При купување на суплементи, есенцијално е да го разбереме значењето на нивниот состав и начинот на производство. Составот на суплементите ја определува нивната ефикасност и безбедност, додека начинот на производство влијае на квалитетот и чистотата

image
/11


Овој пат избравме да ви претставиме една компанија која со својата работа ги исполнува високите критериуми. Се работи за италијанската компанија за додатоци во исхрана Ербенобили, која работи повеќе од две години и на македонскиот пазар. Она што најмногу го одвојува овој бренд од останатите на пазарот, е начинот на подготовка на производите. Имено, Ербенобили е единствената компанија која работи по метод на Спагирик и го има беспрекорно споено древното знаење и модерната наука.

9

 

А што е Спагирик?

Спагирик ( Spagyric ) стар, холистички природен метод на исцелување кој го насочува неурамнотеженото тело назад на вистинскиот пат со помош на неговата исцелителна моќ. Spagyric може да се користи и како самостојна терапија, но може да се користи и како придружна терапија. Специјалниот тип на производство го стимулира процесот на заздравување во вашето тело и помага да се пронајдат причините за проблемите. Целта е да се реши проблемот од корен, а не површно за подоцна повторно да се врати истиот проблем.

Спагиричиот производ е страст длабоко посветена работа со сите ресурси на производителот Ербенобили чија најамбициозна цел е да достигне „Целосен квалитет“.

Ербенобили е компанија посветена на производство на органски додатоци за исхрана и производи за здравје, кои се разликуваат од другите на пазарот преку нивната уникатна формула и производствен процес. Што ги прави нивните производи уникатни: нивниот специјален патентиран процес на производство, кој вклучува иновативни техники за добивање на највисоки стандарди на квалитет и ефикасност.

 

12

 

Органскиот процес на производство на Ербенобили гарантира дека сите нивни производи се произведени со користење на најчисти и најквалитетни органски состојки, без употреба на штетни хемикалии или конзерванси. Ова гарантира дека нивните производи се безбедни за употреба и даваат на корисниците најдобрите резултати за нивното здравје и благосостојба.

Со уникатниот свој патентиран процес на производство и постојаната посветеност кон квалитет, Ербенобили создава производи кои се разликуваат истакнуваат на пазарот, обезбедувајќи на своите корисници највисоки стандарди на ефикасност.

 

3

 

Ербенобили: Иновативни oргански производи со патентиран производствен процес

Со фокус на иновацијата и високите стандарди на квалитет, Ербенобили го подигнуваат стандардот на органските производи за здравје. Процесот на производство е ригорозен и вклучува најсовремени техники за добивање на најчисти тинктури.

Компанијата има посветеност кон постојано унапредување на своите производи, со цел да обезбеди на своите корисници најдобри резултати за нивното здравје и добробит. Со Ербенобили, квалитетот и ефикасноста на производите се нешто што секогаш можете да го очекувате.

 

4

 

Како да препознаете добар или органски производ?

Одбирањето на правилниот производ може да биде предизвик, особено кога станува збор за вашето здравје и благосостојба.

Еве неколку совети за препознавање на добар или органски производ:

1. Проверете ги состојките: Проверете го списокот на состојки на производот. Добар производ треба да содржи минимален број на состојки, а состојките треба да бидат природни и органски, а не синтетички или хемиски.

2. Сертификати: Потрагата за сертификати од независни организации како USDA Organic или EU Organic може да биде индикатор за квалитетот на производот. Сертифицираните органски производи мора да ги исполнуваат строгите стандарди за органско земјоделство и производство.

Ербенобили го доби сертификатот за патент бр. 102017000013723 за индустриски пронајдок од Италијанската канцеларија за патенти и трговски марки на Министерството за економски развој.

Патентот се однесува на „ПРОЦЕС НА ПРОИЗВОДСТВО НА ДОДАТОЦИ ЗА ИСХРАНА“ и официјално го препознава иновативниот метод на нашата компанија за третман на суровини од кои ги добиваме мајчините тинктури во основата на производите.

 

5

 

Производите на Ербенобили се подготвени со иновативен метод. Активните состојки на растенијата се добиваат со ладна екстракција, преку употреба на вински алкохол и црвено вино во стандардни пропорции, како што е наведено во пријавата за патент.

Така добиената почетна мајчина тинктура се вади во стаклена градина со контролирана температура и музика со специфични фреквенции, се со цел за да се обезбеди поголема чистота на конечната тинктура.

 

5

 

3. Производител: Истражете го производителот и нивниот статус. Производителите кои се посветени на квалитетот и интегритетот на своите производи вообичаено имаат добрар и препознатлив бренд.

4. Рецензии и препораки: Прочитајте ги рецензиите и препораките на другите потрошувачи. Препораките од корисниците можат да ви дадат важна насока за квалитетот и ефикасноста на производот.

5. Цена:  Добрите и органските производи обично имаат посебна цена поради својот квалитетен состав и производствениот процес кој е подолг од вообичаените суплементи. Важно е да бидете подготвени да инвестирате во своето здравје и добробит.

 

6

 

Следејќи ги овие совети, можете да го препознаете добар или органски производ кој ќе ви помогне да го подобрите вашето здравје и благосостојба.

Во прилог производите на Ербенобили кои се достапни на нашиот пазар

 

Мултимагнезиум:

Мултимагнезиумот е посебен затоа што пружа комплетна и балансирана формула на магнезиум, вклучувајќи 5 различни видови на магнезиум кои се различно се апсорбираат во телото, таурин кој е најкористена слободна аминокиселина во мускулите. Во организмот се однесува слично како инсулинот, односно го подобрува метаболизмот на глукозата и aминокиселината.  Оваа формула е специјално креирана за поддршка на општото здравје на костите, мускулите, нервниот систем и срцето.

Серенвин:

Состојките од кои се состои Серенвин – калифорнискиот афион, валеријаната, хмељот, слатката детелина, ливчињата од афион, пасифлората, цветовите од липата, цветовите од камилицата – се дел од богатата традиција на народната медицина. Овие растенија се користеле векови како природни лекови за подобрување на сонот, несоницата, намалување на напнатоста и релаксација на телото и умот. Сега истите состојки со нивните тинктури извлечени по Спагиричен метод ги имаме во еден производ – Серенвин.

 

7

 

Дисменовин:

Дисменовинот се издвојува затоа што нуди природно решение за симптомите на дисменореа и аменореа со комбинација на билки и состојки кои се познати по својата способност да ја намалат карличната болка и да ги олеснат симптомите на менструацијата, без негативни и несакани ефекти. Производот е погоден и за адолесценти.

Дренвин:

Дренвинот е посебен поради својата способност да ја поддржува ефикасната елиминација на токсините и вишокот на течности од телото, што го прави одличен избор за детоксикација и чистење на организмот. Овој производ е формулиран со природни состојки кои придонесуваат кон општото здравје и благосостојба.

 

Веб страна

Instagram

Facebook

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Мојата свадба - emce kremce
Од овој ден ти си ми единствена,и погледни - на дланка си ми пишана ко златна до срце линија засекогаш крај мене, најмил...
4
Убави и совршени нозе – сон на секоја жена
Како да престанеме да ги криеме нозете и да го решиме проблемот со видливи капилари?
3
Кристијано Роналдо тајно се оженил?!
Во емотивниот говор по примањето на наградата на најдобар фудбалер на годината, Кристијано Роналдо ја нарече својата дол...
3
Кој ќе освои вечерва Оскар?
Сите точки се извежбани, црвениот тепих е поставен и покриен со пластика заради дождот, а презентерите го научиле тексто...
3
Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?