|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Највозбудливи секси фантазии за време на овулација

Автор: Редакција Рингераја | 29.3.2012
image

Иако сексуалните фантазии се повеќе емоционални отколку визуелни, што е карактеристично за посилниот пол, тие кај жените се многу почести и повозбудливи за време на овулација

Не денес драги, ме боли главата

Автор: Редакција Рингераја | 2.3.2012
image

Поврзаноста меѓу слабиот полов нагон и хроничните главоболки се однесува за жените кои имаат повеќе од 15 главоболки месечно. Тоа може да биде и последица на лековите

Зошто жените носат резервни гаќички во ташна?

Автор: Редакција Рингераја | 11.2.2012
image

Околу 43% од жените носат пар гаќички кои им служат за "секој случај", било како подготовка за можен секс или како резерва. Резултатите ги објави Бритаската компанија Sainsburys Lingerie, пренесува Daily mail

Дали сексот во брак е навистина толку досаден?

Автор: Редакција Рингераја | 10.2.2012
image

Поп културата сака да го прикажува сексот во бракот како нешто неверојатно досадно и лошо, но вистинската состојба не е таква, открива најновото американско истражување

Никогаш немал секс, а татко е на 14 деца

Автор: Редакција Рингераја | 18.1.2012
image

100 проценти од мојата сексуална енергија е за производство на сперма за двојки кои сакаат да имаат деца. Значи јас немам друга активност надвор од тоа.

Младите мајки не се заинтересирани за секс

Автор: Редакција Рингераја | 12.1.2012
image

Секоја седма жена се фрустрира, или е во конфликт со партнерот заради различниот интензитет на сексуална желба. Проблемите во односот, како и заморот заради малите деца се најчести, но не и единствени причини за тоа.

Кога да кажете "Те сакам" на жена?

Автор: Редакција Рингераја | 4.1.2012
image

Од бајките и женските љубовни романи, длабоко е врежано мислењето дека жените се поромантичен пол, но некои факти ќе ни докажат нешто сосем спротивно

Како да го "зачините" бракот?

Автор: Редакција Рингераја | 9.12.2011
image

Како да излезете од брачната рутина и да ја зачините врската со партнерот? Еве неколку совети кои ги предлагаат брачните советници и кои може да Ви бидат од корист.

Губење на сексуалната желба

Автор: Редакција Рингераја | 10.11.2011
image

Се поголем број луѓе се подготвени да признаат дека сексот не ги интересира премногу и дека имаат многу ниско или никакво либидо...

Флертуваш со мене?

Автор: Редакција Рингераја | 24.8.2011
image

Во играта на флерт пристапот на мажите и жените е различен. И не се лажете, дамите први започнуваат со играта...

СТРАНА 3 ОД 4


Анкета

ИМЕ
daki

Што мислите за името Пандора?

убаво е (13%)

не би ставила такво име (80%)

не е Македонско име (4%)

др.во коментар (3%)


Број на сите гласови: 289

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!