|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

15 DIY Велигденски изработки

Редакција Рингераја, 27.4.2021
Во пресрет на Велигден, еве неколку идеи кои ќе ви послужат за да поминете креативно време со вашите деца. Тоа вклучува употреба на материјали кои ги имате во домот за правење велигденски изработки, а како резултат да имате украсен дом за празниците

image
/11


Во вакви времиња, сфативме дека  останувањето дома со целото семејство е нешто од што никогаш не ни е доста. Но, за оние од вас со мали деца, останувањето дома толку долго можеби не е лесно. На крајот на краиштата, децата ќе бидат деца и им треба нешто да ги анимира. Па, во пресрет на Велигден , еве неколку идеи кои ќе ви послужат за да поминете креативно време со вашите деца . Тоа вклучува употреба на материјали кои ги имате во домот за правење велигденски изработки а како краен резултат да имате украсен дом за празникот или чисто за забава. 

Ви претставуваме колекција на  15 DIY идеи за забавни активности за Велигден за да ги ангажирате децата за време на карантинот. Разгледајте ги и изберете неколку што мислите дека вашите деца би сакале да ги направат. Тие се прилично едноставни, но одлични за да го задржат вниманиети на децата  неколку часа. Уживајте!

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

1

 

2

 

3

 

5

 

7

 

10

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Хурем: Дури сега знам што е љубов и среќа
Кога наутро ќе се разбудам си велам себеси: “Боже, јас сум мајка!” Прекрасно е да се биде мајка, но тоа мене ми е толку ...
3
Дали децата ви го уништуваат сексуалниот ж...
Секој пар го доживува ова по одредено време - период на суша. После работа од 8-16 часот, деца, дом и сите други обврски...
3
Кои секс пози треба да ги избегнувате во б...
Иако, особено во напредните фази на бременоста, доста е незгодно да имате секс, желбата сепак постои. За да бидете сигур...
3
Секс за време на бременоста: Што е во ред,...
Дали бременоста ви го зголеми интересот за секс? Или, сексот е последното нешто што ви паѓа на памет? Во секој случај, е...
3
Анкета

Koe ime e poubavo?
maloto stapalo

Koe ime e poubavo?

Mika (34%)

Darin (66%)


Број на сите гласови: 201

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!