|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Идеи за рачно изработени новогодишни украси

Редакција Рингераја, 24.12.2018
Рачно изработените украси за Нова Година и Божиќ прават уште поголемо задоволство од купените, бидејќи се направени од вашите раце. Децата, исто така, може да се вклучат во нивната изработка и да го направат празникот уште поубав
Клучни зборови:

image
/11


 

Направете си сами новогодишни играчки, Божиќ декорација и божиќни украси со кои да закичите не само елката, но и целиот дом! Не ви требаат многу вештини, туку трпение, способност да се смеете повеќе и желба да се направи нешто за вашиот дом! Значи вашето расположение ќе се зголеми неверојатно многу. Откако ќе видите крајниот резултат нема да се бара да го симнете декорација дури за момент!
Користете ја вашата фантазија. За правење на некои играчки, ви се потребни стари предмети што инаку би ги отфрлиле. Во повеќето случаи, треба да додадете брокати, обоена хартија или ткаенини.

Направете си сами новогодишни и божиќни украси со кои може да ја закитите не само елката, туку и целиот дом! Не ви требаат многу вештини, туку трпение, способност да се смеете повеќе и желба да направите нешто за вашиот дом! Исто така ќе го подобрите вашето расположение. Крајниот резултат сигурно ќе ги воодушеви сите домашни!Користете ја вашата фантазија. За правење на некои играчки, ви се потребни стари предмети што инаку би ги фрлиле. Во повеќето случаи, треба да имате обоена хартија или ткаенини.

Еве неколку идеи:

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

15

 

 

Фотографии од свадбата на Елена Ристеска
Елена Ристеска и Бојан Ивановски синоќа стапнаа на лудиот камен. Во прилог се неколку фотографии од нивната свадбена вес...
3
Создадете подобар живот
Својот живот го заробувате во негативни мисли и енергија ако го трошите на она лошо што може или би можело да се ...
2
Во шопинг по совршена венчаница
Што треба да имате на ум…( 6 совети за купување венчаница)
2
Вајолет Афлек се подготвува за сестричка
Малата Вајолет Афлек е забележана на училиште неиспуштајќи ја од раце својата кукличка бебе. Погледнете ги фотографиите ...
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Simona
DARKMASTER

?

da, mnogu e ubavo (7%)

da (37%)

ne bas (34%)

ne (15%)

ic ne e ubavo (7%)


Број на сите гласови: 41

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!