|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Велигденска мини пињата

Автор: Редакција Рингераја | 10.4.2015
image

Бидејќи балоните имаат јајцевидна форма, не можевме да одолееме на оваа интересна Велигденска декорација. Израдувајте ги вашите деца со Велигденска пињата

Како да направите Велигденска галаксија?

Автор: Редакција Рингераја | 7.4.2015
image

Дали сакате да имате ваква необична кошничка со Велигденски јајца?

Декорации за деца: Велигденско зајаче

Автор: Редакција Рингераја | 5.4.2015
image

Велигден е празник на радоста, новото раѓање на надежта и голема радост за децата. Израдувајте ги вашите деца уште повеќе со ова Велигденско зајаче

Златни Велигденски јајца

Автор: Редакција Рингераја | 9.4.2015
image

Светлечки златни јајца - прекрасна идеја!

Новогодишни колачи "Еленчето Рудолф"

Автор: Редакција Рингераја | 23.12.2014
image

Ако не сте особено вешти во кујната и не ви се занимава со тешки рецепти, но имате желба да приготвите нешто слатко и вкусно за Нова Година, следете го овој лесен пример!

Детско мени за Нова Година

Автор: Редакција Рингераја | 27.12.2018
image

Подготвувањето на празнично мени и уредувањето на трпезата за возрасните не е секогаш лесно, но кога тоа треба да се направи за децата, станува уште потешко. Во прилог се неколку корисни идеи и совети за детското мени за Нова Година

Направете сами: Дедо Мраз лепче

Автор: Редакција Рингераја | 10.12.2023
image

Израдувајте ги децата за Нова Година со вкусно лепче Дедо Мраз

Новогодишна диета - симнете 5 кгр. за 10 дена

Автор: Редакција Рингераја | 17.12.2014
image

Ако сакате за кратко време да го симнете вишокот килограми, тогаш сигурно оваа 10-дневна диета ќе ви се допадне. Диетата е развиена од Хејли Помрој, советникот за диета на ѕвездите Џенифер Лопез, Рис Винтерспун и Шер

Новогодишни украси со шишарки

Автор: Редакција Рингераја | 28.12.2017
image

Користете шишарки, за да ги направите убави и ефектни новогодишните украси. Можеби нема да верувате, но со неколку шишарки, малку боја и лепило може да направите многу различни новогодишни украси. Еве некои идеи

Кaкви подароци очекуваат децата за Нова Година?

Автор: Редакција Рингераја | 27.12.2018
image

Дедо Мраз е добар и дарежлив, тој ги исполнува сите соништа. Затоа децата треба да ја ослободат фантазијата и да посакаат убав подарок. Обично желбите на децата се под влијание од она што го виделе во излозите, рекламите во списанијата и на ТВ

СТРАНА 4 ОД 6


Анкета

кравјо млеко пред наполнета 1 год.
Admin

Дали, доколку одбива АД, би му дале на детето кравјо млеко пред да наполни 1 год.?

да (72%)

не (28%)


Број на сите гласови: 71

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!