|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Одржување на жива елка во домот

Автор: Редакција Рингераја | 25.12.2010
image

Се повеќе луѓе купуваат жива елка за Новогодишните и Божиќните празници. Нејзината цена е висока, но целта идеална - нема да уништуваат дрва или да користат вештачки елки кои стотици години ќе се разградуваат во природата

Како да направите Божиќен венец?

Автор: Howcast.com | 25.12.2010
image

Направете прекрасни слатки венчиња за Божиќ

Новогодишни украси од природата

Автор: Редакција Рингераја | 24.12.2010
image

Неколку едноставни идеи за еко украси за Новогодишните и Божиќните празници

ИДЕИ ЗА ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ

Автор: УНДП | 13.12.2010
image

Многу луѓе за време на новогодишните празници сакаат да го украсат својот дом со светилки во разни бои, и повеќето луѓе ги користат стандардните жаречки светилки или мини сијалички. Сепак, тие трошат значително количество на енергија.

СТРАНА 6 ОД 6


Анкета

Dali?
Jana9

dali ste zavisni od soping?

Da (40%)

Ne (20%)

Ponekogas (40%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!