|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Мажите едногласни: Вакви жени не привлекуваат!

Редакција Рингераја, 16.12.2018
Мажите се изјаснија: Овој тип женско тело најмногу нe привлекува
Клучни зборови:

image
/11


 

Неодамна, беше спроведено малку истражување за тоа каков тип на машки женски тела се допаѓа најмногу.
 
Со проширувањето на модели плус-големина постојано се води дебата околу тоа што обликот на телото најмногу привлечени од мажи кои ви се слаби, атлетски жени или жени со облини?
Тие пронајдоа три дами со различни видови на материјал, еден со криви, уште една тенка и трета атлетска изградена. Сите тројца беа во исто време пред група мажи.
Мажите ги носеа детекторите на очите, кои најмногу го регистрираа вниманието на дамата.
Сите три жени носеа маици и кратки шорцеви.
Резултатите беа како што следи: до 36 проценти од машки внимание привлече една дама со криви, малку помалку - 35 проценти привлече една девојка која е Атлетик, но само 29 проценти, што е, најмалку внимание е привлечен слаби.
Ова е дефинитивно еден доказ дека слаби девојки веќе не се најпосакуваните, за што веројатно може да се заблагодарам на проширување на модели плус големина во модната индустрија.

Неодамна, беше спроведено мало истражување за тоа каков тип на женски тела најмногу им се допаѓа на мажите.


Со експанзијата на модели со плус-големина постојано се води дебата околу тоа кој облик на телото најмногу е привлечен за мажите - слаби, атлетски градени или жени со облини?


Истражувачите пронајдоа три жени со различни видови на материјал, една со облини, уште една тенка и трета атлетска градена. Сите три жени беа во исто време пред една група на мажи.


Мажите носеа детекторите на очите, кои регистрираа на која жена најдолго го задржуваат вниманието

Сите три жени носеа маици и кратки шорцеви.


Резултатите беа како што следи: до 36 проценти од машкото внимание го привлече жената со облини, малку помалку - 35 проценти привлече атлетски градената жена и само 29 проценти, што е најмалку внимание, привлече слабата жена.

Ова е дефинитивно еден доказ дека слабите девојки веќе не се најпосакуваните, за што веројатно може да се заблагодариме на експанзијата на модели со плус големина во модната индустрија.

 

иух

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Запросување пред Воинот на коњ во Скопје
Уште еднаш на плоштадот во Скопје се случи запросување исто како на филмското платно
3
Ентони Хопкинс: Бидете блесави, бидете чудни
Нема ништо подобро од тоа кога легендарниот глумец ќе ви посака добар ден на овој начин
3
Фотографии од секси турчинот Бали Бег
Burak Ozcivit е името на глумецот кој го толкува Бали Бег во серијата Величествениот. Погледнете ги фотографиите на овој...
3
Отвoрање на сопствен бизнис во време на па...
Пандемијата ни ги измени животите на сите. Додека многумина останаа без работа, многумина успеаjа да создадат свои бизни...
3
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?