|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Интервју со Јасмина Трипуновски: Вежбајте!

Автор: Редакција Рингераја | 19.11.2020
image

Неодамна стана мајка и грижата околу новороденчето ти стана главна преокупација во животот. Но, едно нешто што сигурно те загрижува е - дали, кога и како да си го вратам телото во форма!?Ја имаме вистинската личност која ќе ти даде вистински насоки!

Мажите едногласни: Вакви жени не привлекуваат!

Автор: Редакција Рингераја | 16.12.2018
image

Мажите се изјаснија: Овој тип женско тело најмногу нe привлекува

Половина час шетање - лек за телото и духот

Автор: Редакција Рингераја | 10.7.2018
image

Половина час дневно веројатно го поминувате на интернет. Половина час го поминувате во сообраќајните гужви. Половина час не знаете што следно да направите. Ние имаме предлог – прошетајте

Лек од две состојки за цисти и миоми

Автор: Редакција Рингераја | 8.8.2017
image

Неверојатна мешавина составена од само две состојки, но таа е исклучително ефикасна во борбата против многу различни здравствени проблеми, особено цисти и миоми

Има 50 години, две деца и фантастично тело

Автор: Редакција Рингераја | 7.9.2016
image

Згодната Хали Бери е доказ дека не морате да поминувате часови во теретана за да имате совршена линија

Како правилно да ги заштитите очите од сонцето

Автор: Редакција Рингераја | 27.6.2016
image

Можеби сте навикнале да носите заштитен крем во текот на целата година, но што правите за да ги заштитите своите очи во текот на сончевите месеци? Ова се совети од офталмолог

image

Зошто катехините од зелениот чај го намалуваат стомакот? Научните истражувања докажаа дека зелениот чај директно ги погодува...

Исчистете ги мастите од телото со овој напиток!

Автор: Редакција Рингераја | 20.11.2014
image

Можете да ги јадете состојките на овој пијалок поединечно, но во комбинација тие се многу ефикасни за отстранување на вишокот на масти од организмот

image

Најновите истражувања открија дека енергичната прошетка трипати неделно го зголемува хипокампусот, а тој е важен дел од нашиот мозок што влијае на краткотрајното и долготрајното помнење кој ги сортира примените информации

Вежбајте додека сте на работа

Автор: www.getlokal.mk | 2.9.2014
image

Со нашиот динамичен начин на живот, навистина е тешко да најдеме време за вежбање. Поголемиот дел од денот работиме, а потоа кога ќе си дојдеме дома, се нафрламе на храната и секогаш имаме изговор дека сме уморни за да вежбаме

СТРАНА 1 ОД 7


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?