|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Палеолитската диета се смета за веројатната исхрана на нашите предци. Темелните поставки на оваа диета велат дека треба да се храниме онака како што тоа го правеле со илјадници години наназад нашите предци кога индустијата била непознаница па дури и земјоделствот било на ниски гранки од својот развој. Оваа диета е прилично популарна меѓу звездите од Холивуд.

Храната Ве одржува млади!

Автор: Редакција Рингераја | 28.3.2015
image

Ако се придржувате кон основните совети за продукти со здрави состојки , можете да изгледате помлади – една, две, три, па и десет години.

Бидете здрави

Автор: Убавина и Здравје | 10.12.2010
image

Ослабете за една недела!За брзо слабеење навистина не е потребно да гладувате и да живеете само на јаболка и моркови. Повеќето жени можат да ослабнат половина килограм неделно ако дневно согорат 500 калории повеќе отколку што внесле.

Може ли да ослабам, ако дојам?

Автор: Редакција Рингераја | 7.8.2020
image

Запомнете: за време на бременоста вишокот килограми не сте ги добиле преку ноќ, затоа и сега не очекувајте дека можете веднаш да ги изгубите.

Масажата е најдобар третман за чување на здравјето

Автор: Александра Ојлеска | 10.12.2010
image

Масажата е една од најстарите методи и најдобар третман за чување на здравјето. Одмор за телото и умот. Главна вредност на масажата е непосредниот човечки допир.

Масажата е најдобар третман за чување на здравјето

Автор: Александра Ојлеска | 10.12.2010
image

Масажата е една од најстарите методи и најдобар третман за чување на здравјето. Одмор за телото и умот. Главна вредност на масажата е непосредниот човечки допир.

Природен циклус на искористување на храната

Автор: Александра Ојлеска | 29.11.2010
image

Конзумирањето на што полесна храна, односно храна на која и е потребен пократок период на разградување во организмот е од големо значење ако сакаме правилно и здраво да се храниме.

Јаглехидрати и нивниот гликемиски индекс

Автор: Александра Ојлеска | 10.12.2010
image

Јаглехидратите се основа во исхраната на секој човек. Нивната секојдневна употреба изнесува околу 55% од вкупната количина на енергија.

Масти и видови на масти

Автор: Александра Ојлеска | 15.11.2010
image

На етикетите на многу производи ќе прочитате дека се со “малку масти” или се “без масти”. Диетите со мала количина на масти им се препорачуваат на луѓе кои сакаат да ослабат, но и на останатите како правилен начин на исхрана.

Нема замена за вода!

Автор: Александра Ојлеска | 22.11.2010
image

Во една работа можат да се согласат медицината и алтернативната медицина, кога станува збор за исхраната, а тоа е дека: водата е неопходна за човечкиот организам и тоа во количина од 2 литри на ден.

СТРАНА 6 ОД 7


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?