|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Битолска Млекарапо втор пат организира караван со натпревари за сите оние кои сакаат да учествуваат во десетте Баланс+ игри, да се забавуваат и да освојуваат награди.

Тестото е најдобра играчка?!

Автор: Редакција Рингераја | 31.7.2020
image

Современите играчки освен што се скапи, често ја ограничуваат фантазијата на децата, но родителите продолжуваат да ги купуваат. Затрупани со куп пластика, децата забораваат на традиционалните играчки и материјали кои влијаат позитивно на развојот

Игри кои ја зголемуваат интелигенцијата кај детето

Автор: Редакција Рингераја | 24.1.2013
image

Интелигенцијата не е условена исклучиво од генетиката, како што најчесто се мисли. Секој од нас може со својот скромен придонес да го поттикне развојот на менталните способности кај децата

Како да уживате со детето на снегот?

Автор: Редакција Рингераја | 31.1.2012
image

Снегот не е само радост на најмалите, туку и можност заедно со детето да се потсетиме на своето детство...

Ќелава Барби за болните деца

Автор: Редакција Рингераја | 14.1.2012
image

Барби беше астронаут, архитект, рели возач и спикер, а сега на интернет е покрената иницијатива да се направи ќелава Барби кукла како поддршка за децата заболени од рак, пренесуваат агенциите.

Детска Новогодишна работилница

Автор: Редакција Рингераја | 19.12.2012
image

Детската еуфорија за Нова Година е огромна, а нивната желба за учествуваат во подготовките за празникот – незапирлива. Има ли поубав начин да се допре Новогодишната магија, од работа во детска Новогодишна работилница?

Кога ќе пораснам ќе бидам...

Автор: Редакција Рингераја | 11.8.2011
image

Уште како мали мечтаеме за тоа што ќе бидеме кога ќе пораснеме. На некои ќе им се исполни желбата, на некои не, но од тие детски интересирања може многу да се научи.

Правила на безбедност при пливање

Автор: Редакција Рингераја | 5.7.2011
image

Почна сезоната на летни одмори, која е за многу деца највеселиот период од годината. Без оглед дали се капат во езеро, река, море или на базен, потребно е да се потсетиме на сите можни опасности и да ги предупредиме децата на безбедносни мерки.

Интервју со Фатма Бајрам Аземовска

Автор: Барбара, Редакција Рингераја | 4.7.2011
image

Фатма Бајрам Аземовска е успешна жена, директор на Здружението на граѓани “Сумнал” и еден од креаторите на проектот “Слушај книга” на Народната и Универзитетска библиотека “Св. Климент Охридски” од Битола.

Супер забава за Велигден!

Автор: Редакција Рингераја | 24.4.2011
image

Ги избравме четирите најубави слики кои ќе ги решите заедно со децата, за Велигденските празници да бидат уште поубави:)

СТРАНА 2 ОД 3


Анкета

Najubavo zensko ime
lavche_oh

Iva Eva Ema

Iva (53%)

Eva (47%)


Број на сите гласови: 234

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!