|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Игри за поттик на интелегенцијата кај децата

Автор: Редакција Рингераја | 21.11.2013
image

Општо познато е дека периодот од раѓањето до седмата година е период на најинтензивен раст и развој на детето, како во физички, така и во интелектуален поглед

Интервју со Фатма Бајрам Аземовска

Автор: Барбара, Редакција Рингераја | 4.7.2011
image

Фатма Бајрам Аземовска е успешна жена, директор на Здружението на граѓани “Сумнал” и еден од креаторите на проектот “Слушај книга” на Народната и Универзитетска библиотека “Св. Климент Охридски” од Битола.

image

Хуманитарна акција за донирање на книги, наменети за воспитно-поправните домови за малолетници во Тетово и Охрид

Читањето книга-секојдневен ритуал

Автор: Редакција Рингераја | 24.3.2011
image

Идеално е доколку на детето му читате навечер пред спиење. Во тој период тензиите се минимални, дневните обврски се зад Вас, а детето е отпуштено и расположено да слуша.

image

Вашето дете ќе има многу големи можности за добра комуникација со останатите деца на различна возраст доколку ги следите следните правила.

Книгата- најдобар пријател

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Книгата му дава на детето моменти на забава, но и нови сознанија. Еден дел од слободното време на детето треба да се исполни со читање интересни и корисни книги.

Научете го детето да подарува

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Често пати ние родителите за да го израдуваме нашето најмило му купуваме подароци без некоја посебна причина. Наместо често да му купувате ситници на детето и се што тоа ќе посака, обидете се да го научите да подарува.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Maksim
danifani

Dali vi se dopaga imeto Maksim?

da (44%)

ne (27%)

malku (23%)

mnogu (7%)


Број на сите гласови: 245

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!