|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Да чувате мачка е добра и корисна навика. Зошто?

Докази зошто децата да растат со домашно милениче

Автор: Редакција Рингераја | 3.4.2014
image

Децата сакаат животни! Врската која се формира меѓу детето и домашното милениче претставува голем фактор за правилното емоционално развивање на детето. Овие фотографии зборуваат многу повеќе од лекција во учебник за детска психологија

Не можела да и подари сестра, па и купила...

Автор: Редакција Рингераја | 18.3.2014
image

Мајката на слатката Харпер посакала на својата ќерка да и подари брат или сестра, но бидејќи не можела да забремени таа и пронашла пријател. Тоа е булдогот Лола, кого малечката Харпер многу го засакала

Зошто кучињата живеат пократко од луѓето?

Автор: Редакција Рингераја | 7.3.2014
image

Едно шестгодишно дете успеа во две реченици да објасни зошто животните живеат пократко од луѓето, со што допре до срцата на сите љубители на животни. Дознајте зошто

ОЗНАКИ:
image

Мачките се едни од најомилените домашни миленици на луѓето. Припадничките на понежниот пол се повеќе склони слободното време да го поминуваат со нив. Дали сте знаеле дека ова може и да придонесе да го подобрите вашето здравје?

Како крлежите стигнуваат до децата?

Автор: Редакција Рингераја | 21.5.2013
image

Штом затопли – ете ги крлежите! Тие се потенцијални преносители на заразни болести, па не е лошо да научиме да се заштитиме од нив, но и да научиме како да постапиме правилно, кога ќе ги најдеме на кожата од детето

Детето и домашното милениче

Автор: Редакција Рингераја | 11.10.2012
image

Со добра подготовка детето и домашното милениче можат многу добро да живеат заедно. Истражувањата покажаа дека децата кои имаат домашно милениче се почувствителни, по комуникативни и имаат поголемо чувство за одговорност

Подобро здравје со домашните миленичиња

Автор: Редакција Рингераја | 25.2.2011
image

Во едно истражување, кое опфатило 240 брачни двојки, сопствениците на миленичиња имале понизок крвен притисок и помали отчукувања на срцето од луѓето кои немале миленичиња.

Детето и домашното милениче

Автор: Редакција Рингераја | 24.6.2010
image

Одгледувањето на домашни миленичиња е еден од највозбудливите настани за децата. Пред конечно да одлучите дали вашето дете ќе живее со домашно милениче под еден покрив, треба да бидете сигурни дека тоа е вистински потег.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Кое име е поубаво:
Antimona

Кое име е поубаво: