|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Денес кога сите живееме со брзо темпо и водиме динамичен живот, понекогаш забораваме колку е драгоцено времето поминато со нашите најблиски. Токму од таа причина, Skopje City Mall викендов организира Фестивал за деца

Рецепт за најубави балони од сапуница

Автор: Редакција Рингераја | 18.7.2014
image

Децата обожаваат да си играат со величествените балони од сапуница. Еве неколку рецепти за течност со која се прават најубавите и најцврсти балони...

Одиме на планина, на санкање и скијање!

Автор: Редакција Рингераја | 24.12.2013
image

Свежиот планински воздух го јакне имунитетот и им годи на децата и возрасните. Скијањето е забавен и малку потежок спорт, но и санкањето е доволно за снежните и зимските радости

Игри за поттик на интелегенцијата кај децата

Автор: Редакција Рингераја | 21.11.2013
image

Општо познато е дека периодот од раѓањето до седмата година е период на најинтензивен раст и развој на детето, како во физички, така и во интелектуален поглед

Фото: Креативните оброци на една мајка

Автор: Редакција Рингераја | 7.8.2013
image

Samantha Lee секојдневно сервира креативни оброци за своите ќерки. Погледнете ги фотографиите - Вистинска уметност!

Какви опасности кријат детските игралишта?

Автор: Редакција Рингераја | 4.6.2013
image

Топлото време ги наполни парковите и детските игралишта. И додека децата весело си играат на направите, родителите безгрижно разговараат на клупите, фаќајќи ги првите сончеви зраци. Наизглед – вистинска идила. Но дали е баш така?

Игри со најмилите за денот на млекото!

Автор: Редакција Рингераја | 1.6.2013
image

Нашите најмили растат со млекото! Ајде да го направиме забавен меѓународниот ден на млекото со возбудливи и едноставни игри!

image

Битолска Млекарапо втор пат организира караван со натпревари за сите оние кои сакаат да учествуваат во десетте Баланс+ игри, да се забавуваат и да освојуваат награди.

Тестото е најдобра играчка?!

Автор: Редакција Рингераја | 9.4.2013
image

Современите играчки освен што се скапи, често ја ограничуваат фантазијата на децата, но родителите продолжуваат да ги купуваат. Затрупани со куп пластика, децата забораваат на традиционалните играчки и материјали кои влијаат позитивно на развојот

Игри кои ја зголемуваат интелигенцијата кај детето

Автор: Редакција Рингераја | 24.1.2013
image

Интелигенцијата не е условена исклучиво од генетиката, како што најчесто се мисли. Секој од нас може со својот скромен придонес да го поттикне развојот на менталните способности кај децата

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

Кое име е поубаво:
Antimona

Кое име е поубаво: