|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Дали да му дозволите на детето да гледа Squid Game?!

Автор: Редакција Рингераја | 17.10.2021
image

Squid Game е најгледаната оригинална серија на Netflix гледана од преку 111 милиони сопственици на сметки на Netflix од објавувањето на 17 септември. Таа е буквално ТВ сензација! Но дали е безбедно да ја гледаат деца?

Направи сам: Украси од солено тесто

Автор: Редакција Рингераја | 29.4.2021
image

Предлог за направи сам украси за Велигден - дрвце со украси во фирма на јајца, направени од солено тесто

Дали нередот во домот е знак за нешто посериозно?

Автор: Редакција Рингераја | 26.4.2021
image

Пролет е, времето од годината кога сите чистат и се организираат. Но, за некои од нас, чистењето и организирањето на нашите домови може да изгледа огромен потег, дури и незамисливо

Играта е пат преку кој децата учат

Автор: Креативна библиотека за деца | 12.3.2021
image

Играта е активност која помага и го исполнува секојдневниот живот на детето. Таа помага во процесот на подготовка на детето како на физички така и на когнитивен начин

image

Сте слушнале ли за село Бабино?

Направи сам: Новогодишни украси

Автор: Редакција Рингераја | 18.12.2019
image

Еве неколку идеи за новогодишни украси кои не чинат многу време и пари

Домашно милениче и дете НЕ во иста просторија

Автор: Редакција Рингераја | 4.11.2019
image

Голем број од идните родители се прашуваат дали е погрешно доколку во истиот простор престојува нивното малечко и домашното милениче. Педијатрите не препорачуваат малите деца да делат ист воздух со домашните миленичиња

Супер идеи за есенски креативни проекти!

Автор: Редакција Рингераја | 4.10.2019
image

Есенските обележја веќе можат да се видат насекаде: лисја во златни и бакарни нијанси, костени, шишарки и останати есенски плодови

Домашна задача за летниот распуст

Автор: Редакција Рингераја | 1.7.2019
image

Една учителка од Калесија им дала на своите ученици задача за летниот распуст

Декоративни идеи со велигденски јајца

Автор: Редакција Рингераја | 24.4.2019
image

Дали решивте како да ги украсите велигденските јајца? Ако сеуште се колебате, можеби некои од нашите идеи ќе ви помогнат

СТРАНА 1 ОД 16


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?