|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Домашна задача за летниот распуст

Редакција Рингераја, 1.7.2019
Една учителка од Калесија им дала на своите ученици задача за летниот распуст

image
/11


Види барем еден изгрев на сонцето.

Научи да играш некоја нова друштвена игра.

Остани во контакт со некое другарче од твоето одделение.

Немој да фрлаш отпадоци на подот (или било каде да се наоѓаш).

Направи си барем една белегзија.

Една вечер баш доцна легни си.

Капи се во базен.

Посети некој град или село каде не си бил.

Гледај во облаците.

Стекни барем еден нов другар.

Вози велосипед.

Оди бос/а по тревата.

Прочитај барем две книги.

Напиши една приказна.

Вежбај математика.

Обој неколку камчиња.

Научи да подготвиш барем едно јадење заедно со некој возрасен.

Кога и да ти е досадно, читај.

Посети некоја библиотека.

Погледај барем еден филм со семејството.

Имај барем две обврскиво домот.

Речи му на некој дека ти е драг.

Смеј се додека не те заболи стомакот.

Запамти: не учиме за оценки, туку за живот.

 

Твојата учителка.

Како да исчистите дамки од маркер и фломас...
Од лицата на непослушните деца!
6
Висока температура кај децата
Секоја температура покачена над нормалната, значи над 37.5 ја сметаме за покачена температура, но не значи дека на таа т...
4
Заштита на бебињата и децата од сончевите ...
Летните месеци се време кога многумина од нас ќе заминат на одмор на некои од туристичките летни дестинации. Но она што ...
4
Непослушните деца се поуспешни во животот?
Ако вашето дете одбива да ве слуша, тоа го прави она што го сака, и воопшто немојте да му се лутите. Децата со таков кар...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

сакање
daki

дали вашето дете е еднакво сакано од:

бабата (8%)

дедото (2%)

од двајцата (34%)

помалку од другите нивни внуци (0%)

од никого (0%)

не е важно мама и тато си го сакаат доволно е (56%)


Број на сите гласови: 91

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!