|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Инспиративни соби за три деца

Автор: Редакција Рингераја | 7.5.2015
image

Кога треба три деца да сместите во една соба, распоредот на кревети и столици во собата претставува вистински предизвик. Ви предлагаме неколку комбинации

Кислородот е ЛЕК!

Автор: Редакција Рингераја | 14.1.2015
image

По долгиот ден во канцеларијата излезете надвор на студот. Дишете длабоко и ќе почувствувате дека нешто се менува. Заморот исчезнува, телото се исполнува со енергија. Тоа е благодарение на кислородот, тој може многу повеќе

Ја фрлате кората од портокалот? Грешите!

Автор: Редакција Рингераја | 12.1.2015
image

Портокалот е омилено овошје во цел свет. Покрај неговиот прекрасен вкус и бројните бенефиции за здравјето, еве за што може да ја искористите неговата кора

Компјутерот - тројански коњ во детската соба

Автор: Редакција Рингераја | 5.1.2015
image

Се почесто родителите се обраќаат за помош кај детскиот психолог. Нивното дете, вовлечено во еден виртуелен свет, не успева или не сака да ја создава сегашноста, ниту му е грижа за иднината

Идеи за чување на детските играчки

Автор: Редакција Рингераја | 30.12.2014
image

Понекогаш играчките на вашите деца се насекаде и не можете да им најдете место каде да ги ставите. Погледнете ги овие прекрасни идеи, каде да им ги складирате играчките на децата

Како да го облекуваме детето во зима?

Автор: Редакција Рингераја | 23.12.2014
image

Дури и во најстудените денови децата не смеат да бидат премногу облечени. Облеката треба да биде топла и во исто време да пропушта воздух

Како да исчистите дамки од маркер и фломастер?

Автор: Редакција Рингераја | 7.11.2014
image

Од лицата на непослушните деца!

Дали децата треба да бидат дома кога врне?!

Автор: Редакција Рингераја | 15.9.2014
image

Дали сте родител кој на првите капки дожд реагира така што децата од игралиште ги носи дома? Имате ли обичај да ја откажете прошетката надвор заради лошата временска прогноза? Прочитајте ги 10-те причини ЗА и променете ја оваа навика

Краток водич: Како да ја одржуваме облеката?

Автор: Редакција Рингераја | 29.8.2014
image

Знаеме ли што значат симболите на етикетите?

Од џогирање до подолг живот

Автор: www.getlokal.mk | 25.7.2014
image

Како и сите балканци, така и ние штом почне времето да ни затоплува, се будиме од зимскиот сон и одма почнуваме да вежбаме за да станеме екстремно слаби и згодни. Но тоа сепак, не оди така лесно. За еден месец неможеме да станеме перфектни

СТРАНА 4 ОД 16


Анкета

избор на име
fancycaci

..ве молам за помош околу име за нашето бебе

Матео (42%)

Максим (58%)


Број на сите гласови: 173

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!