|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Одлучив да бидам лоша мајка!

Автор: Редакција Рингераја | 29.5.2017
image

Кои се нештата кои една мајка ја карактеризираат како добра или лоша? Има ли учебник од кој една жена може да научи како да биде добра мајка?

Неколку видови негативни мајки

Автор: Редакција Рингераја | 14.2.2017
image

Дали ви се случило да одите со детето во прошетка во околниот парк, при што се надевате дека нема да ја сретнете онаа мајка од вчера? Следуваат најчестите типови мајки, кои секој би сакал да ги избегне

Тие мали очиња мислат дека си совршена

Автор: Редакција Рингераја | 2.2.2017
image

Емотивно писмо од мајка до сите останати мајки

Одењето во шопинг ви изгледа како годишен одмор?

Автор: Редакција Рингераја | 18.1.2017
image

Мајките одговорија што за мив значи мајчинството и што се можат да направат додека се грижат за своите деца. Овие 20 реченици совршено точно опишуваат што значи да се биде мајка

image

Постои тренд кај модерните родители дека доаѓањето на детето не смее да промени ништо. Пред се не смее да ја промени количината на слободно време и динамиката на друштвениот живот. Морници ме лазат кога ќе го слушнам тоа!

Еден ден, кога јас ќе имам син...

Автор: Редакција Рингераја | 17.10.2016
image

Мил мој, не мораш да бидеш инжињер. Не мораш да бидеш адвокат. Не е важно што ќе бидеш кога ќе пораснеш. Сакаш да бидеш психолог? Браво! Спортски коментатор? Напред! Кловн во трговски центар? Одличен избор!”

Вашиот дом ќе зрачи со љубов, ако...

Автор: Редакција Рингераја | 21.9.2016
image

Десет нешта кои секоја жена со стил не ги чува дома

Таленти кои ги поседува секоја мајка

Автор: Редакција Рингераја | 19.9.2016
image

Често мајчинството, со целиот сет од обврски и задачи, е прифатено како готов производ. Се разбира, жените не сакаат да им се восхитуваат за секоја сменета пелена, но сепак сакаат нивните напори да бидат забележани и оценувани

Совети кои би ги дала на идните мајки

Автор: Редакција Рингераја | 2.9.2016
image

Велат дека никогаш не си целосно подготвен да станеш родител - само ако судбината ти е таква раѓаш дете и со текот на времето се учиш како да го воспитуваш...

image

Не ме прашувајте зошто баш денес го пишувам овој текст. Немам посебна причина. Имам милион причини

СТРАНА 1 ОД 25


Анкета


mecence

Dali vi se dopaga imeto Andrej?

Da (68%)

Ne (12%)

Ne mnogu (21%)


Број на сите гласови: 136

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!