|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Започнувањето на нејзиниот период е голем настан во животот на вашата ќерка. Тоа е голема промена за неа и, нормално, може да биде страшно. Многу млади девојки ќе бидат вознемирени за нивниот прв период, особено затоа што се смета за малку табу тема

Како да разговарате со децата, за да бидете слушнати?

Автор: Редакција Рингераја | 26.2.2021
image

Начинот на кој разговараме со нашите деца има значително влијание врз нивното учење и способноста да не слушаат. Ггенерално постојат три различни начини на кои родителите комуницираат со своите деца

Фото: Татковци во породилна сала

Автор: Редакција Рингераја | 25.2.2021
image

Овие скапоцени фотографии кои ја изразуваат возбудата на татковците кои ги поддржуваат своите партнерки во просторијата за породување, ни покажуваат колку е посебно да се биде татко

Како да препознаете дисхармоничен развој кај децата

Автор: Мр. логопед Светлана Трнинкова | 23.2.2021
image

Со навршени 2 години пред родителите се појавуваат многу прашања кои многу често си ги поставуваат за растењето и психомоториката на детето. Едно од прашањата е: Дали моето дете ќе научи правилно да зборува како и сите негови другарчиња?

Сопругот ми е приоритет пред децата?!

Автор: Редакција Рингераја | 20.2.2021
image

Можеби звучи чудно кога ќе го прочитате затоа што зборовите немаат тон кога се на страницата. Но, од сите нејзини лекции најблагодарна сум и што ме научи да разберам дека силниот брак бара работа и посветеност

Блог: Авантурите на Мио и Матеа

Автор: Редакција Рингераја | 18.2.2021
image

Многу тазе мајки кои се уште се привикнуваат во новата улога, бараат поддршка од останатите мајки, меѓу кои и поискусните, кои денес лесно ќе ги пронајдете на Инстаграм

Што ако дојде до развод? Како да објасните на децата?

Автор: Редакција Рингераја | 17.2.2021
image

Ниеден развод не е лесен, особено за децата кои не разбираат зошто тато и мама одеднаш повеќе не сакаат да живеат заедно. Разводот започнува многу пред формалностите и колку и да се трудите детето да не ги забележи вашите кавги, тоа забележува...

Синдромот средно дете - мит или вистина?

Автор: Редакција Рингераја | 11.2.2021
image

Ако сте средно дете или имате брат или сестра што е средно дете,или пак сте родители на три или повеќе деца, сигурно ќе се прашувате дали „синдромот на средно дете“ навистина постои

14 знаци дека имате токсична свекрва

Автор: Редакција Рингераја | 6.2.2021
image

Англичаните имаат израз за свекрвите - "monster in low" ( во превод "чудовиште по закон") и тоа не е без причина

"Изрази се"- Недела на ментално здравје на децата

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 4.2.2021
image

Неделата за ментално здравје на децата се обележува од 1-ви до 7-ми февруари, 2021 година. Оваа година темата е "Изрази се"

СТРАНА 1 ОД 88


Анкета

Dali?
Jana9

Dali na vasite deca im dozvoluvate da skrtaat i bojat po dzidovite?

Da (0%)

Ne (100%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!