|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Косопасец
27.6.2009 15:39:22   
Палешка РР
Сте слушнале ли за косопасец?
Можеби во вашиот град се вика поинаку?

Тоа е кожна болест кај главата и најчесто се јавува кај мажите и децата. Се манифестира со опаѓање на косата на одредени места, предизвикано од некоја бактерија. Се шири многу брзо и ако не се излечи може трајно да се изгуби косата. user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Косопасец
27.6.2009 15:44:38   
Палешка РР
Пред две години на Марио му се појави косопасец.
Назад на косата имаше едно подолго перче (се правеше модерен) кои нон-стоп го вртеше во рацете.
Никако не можевме да го одвикниме од вртење на косата па одвај некако му го истриживме. Тогаш видовме дека има косопасец user posted image .
Се распрашавме и дознавме дека еден човек во Ресен успешно го лечел. Веднаш отидовме кај него и тој го премачка на главата со некоја течност од која прво му се појавија гооолеми меури, а потоа на местото му порасна коса. user posted image  Отидовме уште еднаш на мачкање и по вториот пат местото се потполни со коса. Никогаш повеќе не му се појави. user posted image  user posted image  user posted image

Ако некој има ваков проблем ќе му го дадам бројот, човекот гарантирано лекува.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Косопасец
27.6.2009 18:05:52   
mami
на мм му се појави лани ама на брадата..одредени делови му беа мазни како никогаш да немало влакно таму..на лекар му дадоа еден куп креми и режим на исхрана и ништо не помогна..после беше кај еден бербер на БИт Пазар и тој го мачкаше два пати со нешто и прво му се направиа лушпи, па се излупи и сега повторно му растат влакна таму...а на лекар, замислете му рекоа- па на многу им се случува не знаеме од што е, ама еве ке пробаме со оваа терапија па ако не оди ке почнеме друга...а човекон го излечи за 200 денари

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Косопасец
28.6.2009 1:31:34   
biljanaM
yффф...едно детенце во маала имаше ваква болест ама од поодамна, на едно место ке му порасне, па на друго место косата ке му падне....и се така, детенцето цело време носеше капа... 

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Косопасец
1.11.2009 12:34:54   
dejan_bmb
dali ke moi da dobija, kontakt telefon od covekot od resen fala od napred

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Косопасец
1.11.2009 12:36:51   
dejan_bmb
i jas isto imam kosopasec i nad desnoto uvo i na bradata ke ve zamolam da mi pomognete da dobijam broj od covekot sto leci od Resen pozdrav vi blagodaram od napred

(Одговор на членот dejan_bmb)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Косопасец
1.11.2009 14:08:53   
Палешка РР
Дејан, ти напишав mail со контакт телефон. Се надевам дека и тебе ќе ти помогне.user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот dejan_bmb)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Косопасец
1.11.2009 22:22:36   
mami
морам да го пофалам типот на Бит пазар кој го лечеше мм, ако можам така да кажам, еве после толку време кај него косопасецот не се повтори...среќа што отиде кај него инаку ке го лечеа од незнам што кај нас во државна

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Косопасец
4.11.2009 18:13:03   
dejan_bmb
во ред е фала мн за помошта ке се обидам и ке се распрашам за тоа фала палешка !!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Косопасец
18.11.2009 12:14:59   
mother 29
mm  имаше пред неколку години,му помина од лук растворен во првоток ракија!од течноста со фротирна кпра го втријувавме по 4-5 на ден и му се појавија влакненца!од тогаш  не му се повтори !

(Одговор на членот dejan_bmb)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Косопасец
6.1.2010 14:06:38   
Палешка РР
На Марио пак му се појави user posted image  од што се правеше фраер, не сакаше да се стрижи и ја вртеше косата user posted image
Деновиве ќе одат со татко му во Ресен.user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Косопасец
6.1.2010 14:09:23   
mami
аман бе..ајде само нека му помине, и нека не се прави многу фраер нека си ја чува косата

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Косопасец
24.3.2010 22:59:10   
lara123
Ako moze da go dobijam brojot od toj covek od resen sto leci kosopasec


(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Косопасец
21.4.2010 21:12:28   
zlatmas
dali ke mozit da mi dadete tel od toj sto go namacka vaseto dete pozz

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Косопасец
21.4.2010 21:43:59   
Палешка РР
user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот zlatmas)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Косопасец
5.6.2011 12:42:11   
sirena23
ке може ли некаков контакт да добијам од човекот од бит пазар што лечи косопасец
благодарам

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Косопасец
5.6.2011 15:34:13   
Snowhite RR
Палешка дали му помина на Марио, зашто другар наш исто има ваков проблем и тој зема некоја маст од кај еден човек од Прилеп и мислам му помага, ако се уште имате проблем со ова да се распрашам ако сакаш да не одите до Ресен

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот sirena23)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Косопасец
5.6.2011 16:33:21   
Палешка РР
Не, готово е, уште тогаш му порасна коса на тоа место. Мислам дека лекот од овој човек е најефикасен, со едно мачкање поминува засекогаш. user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Косопасец
1.11.2011 8:49:19   
Alek 838
Ve molam mnogu koj znaj kade mozam da se obratam za pomos...veke 2,3 nedeli zaprimetiv na bradata da gubam kosa i pred nekoj den zabelezav pozadi na glavata okolu 5cm krug bez kosa...momentalno ziveam vo avstralija, ke ve molam kazetemi kade ima spas...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Косопасец
1.11.2011 10:11:21   
anedespo
Alek ne se grizi. Na sin mi od bebe mu pagjase na periodi. Kako krukcinja po kosata. Mu se javuvaa sekogas posle najteskite gnojni angini 2-3 meseci. I na maz mi mu se pojavi krukce na bradata, pa eve po nekolku meseci, pocnaa da mu rastat vlakna na toa mesto. Pretpostavuvam kaj nego e od stres ili losa krvna slika.
Najprvo bi ti preporacala da ja proveris krvnata slika, da go vidis zelezoto. Zasto toa e i najcestata pricina.
Pozdrav.

(Одговор на членот Alek 838)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Косопасец
1.11.2011 12:22:29   
kikicka
Можеби е смешно за некои ,и мене ми е смешноно мајками ми кажуваше она како малечка и паднала косата на тилот ваљда имала косопасец ,немала цел круг ,паа ја однесиле да ја излиже крава на тоа место,и ја нормално таа се наведнала и кравата ја лижела по глава user posted image ,мајка ми вика мислев дека ќе ме изедеuser posted image и после и пораснала коса.

< Поракaта ја уредил kikicka -- 1.11.2011 12:34:14 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Косопасец
29.4.2012 16:01:15   
Petar2
paleska i mami ve molam odgovorete mi dali kaj vasite imase crvenilo od koga gi namackaa,dali gi cesase glavata,bradata na toa mesto i kolku dena mu traes dodeka da mu pomine?

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Косопасец
29.4.2012 16:10:53   
bocence
najdobar lek za kosopad e mackanje so luk tatko mi imase pred 4-5 god go mackase so luk mestoto i za kratko vreme pocnaa da mu rasnat novi vlakna

< Поракaта ја уредил bocence -- 29.4.2012 16:11:28 >


_____________________________

Koj ne go razbira tvoeto molcenje,nema da gi razbere ni tvoite zborovi.

(Одговор на членот Petar2)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Косопасец
9.12.2012 11:53:08   
jasblazeska
dali mozi da dobijam broevi od covekot vo resen i toj vo prilep?ve molam pisete mi user posted image

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Косопасец
5.2.2013 17:04:40   
astro
zdravo dali moze da go dobija brojot od covekot sto e na bit pazar. jas samo so zabelezav dedeka gubam del od mojata brada fala vi odnapred pozz

(Одговор на членот dejan_bmb)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?