|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Косопасец
6.2.2013 9:41:51   
Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: astro

zdravo dali moze da go dobija brojot od covekot sto e na bit pazar. jas samo so zabelezav dedeka gubam del od mojata brada fala vi odnapred pozz


Vo PP mozam da ti ispratam broj od covekot vo Resen ako sakas.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот astro)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Косопасец
10.2.2013 15:52:54   
pepi 2013
ke ve molam i mene da mi dadete kontakt telefon od covekot na bit pazar, bidejki i moeto dete go ima istiot problem, koj se javi neodamna, prvo na bradata, a potoa i na gavat krug bez vlakna. blagodaram
momentalno mestoto go mackame so luk. ako e uspesno ke pisam
pepi 2013

(Одговор на членот astro)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Косопасец
25.7.2013 19:37:55   
natasinka
Zdravo,
ako moze pokonkretno za mackanjeto so luk-kolku pati dnevno,stanuva zbor za dete od 2 god.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Косопасец
25.7.2013 21:01:44   
andrijance90
Брат ми како помал со години се мачеше со ова, го носевме во Карпош кај еден човек кој го мачкаше со билки зимаше 200 денари од мачкање , ќе се решеше моментално после некое време пак ќе му паднеше косичето user posted image но откако го однесовме кај Менде кој има салон фризерски во стара чаршија проблемот се реши, но во исто време идевме и кај една докторка на клиника, не се сеќавам баш што му даваше мала бев и јас, ама знам нешто за пиење и нешто за мачкање. Од негде од овие две места му помина, а може и од двете, и од тогаш фала му на бога нема веќе таков проблем user posted image

(Одговор на членот natasinka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Косопасец
26.7.2013 11:19:25   
natasinka
andrijance90
Ako moze pokonkretno za toj covekot vo carsija,raboti li uste,kako da go najdam?

< Поракaта ја уредил natasinka -- 26.7.2013 11:24:25 >

(Одговор на членот andrijance90)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Косопасец
30.7.2013 13:28:55   
andrijance90
Уф не знам дали работи, имаше фризерски салон, ако е жив сигурно работи постар човек мислам турчин дека беше, знам салонот од десна страна му се наоѓаше ама како што кажав помала бев и не се секавам баш, ама мислам дека кого и да прашате во чаршија ќе ви кажат, ако не па јас ќе ги прашам моите па ќе ти пишам user posted image

(Одговор на членот natasinka)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Косопасец
24.12.2013 22:25:07   
Snowhite RR
Пред некој ден забележав и јас дека на М како да му се проретчи косата на темето како круг, денеска го носев на кожен лекар и докторката ми рече дека му е проретчена, ама дека делот од каде растат влакната, коренот е тука и дека ќе му порасни не е страшно. Ми рече дека и од опаѓање на имунитетот се случувало, ама М нема слаб имунитет, последниве 2 год два пати годишно се разболува. И ништо не ни даде ниту за пиење, ниту за мачакање, само ми рече со волнено крпче да го тријам на местото да се подобрела циркулацијата. Ух, не знам што да мислам, искрено се сомневам во стручноста на оваа докторка и друг пат сум била таму, ама немаше слободен термин кај друга и сега не знам дали да одам на второ мислење или да почекам да видам што ќе бидеuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот andrijance90)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Косопасец
12.2.2014 22:01:51   
mira
Ќе ве молам ако може и мене да ми го дадете бројот од човекот од Ресен. Ви благодарам многу

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Косопасец
13.2.2014 8:27:11   
P@dme
Brat mi kako dete imase kosopasec i od eden star berber dobivme vakov sovet: mestoto kade e kosopasecot da se istrie malku ili da se izgrebe malku, za da se otstranat mrtvite kletki od kozata, so sterilna igla, volnena krpa ili nesto slicno i mestoto da se izmacka ubavo so cesne luk preseceno na pola. Ova se sekjavam deka go pravevme dolgo vreme, mozebi nekolku meseci. I znam deka imase rezultati. Kosopasecot e predizvikan od nekoja bakterija mislam, a kako sto e poznato lukot ima antibakterisko dejstvo, pa ovoj naroden lek drzi voda. Vo sekoj slucaj ne steti da se proba.

(Одговор на членот mira)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Косопасец
13.2.2014 8:56:45   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: P@dme

Brat mi kako dete imase kosopasec i od eden star berber dobivme vakov sovet: mestoto kade e kosopasecot da se istrie malku ili da se izgrebe malku, za da se otstranat mrtvite kletki od kozata, so sterilna igla, volnena krpa ili nesto slicno i mestoto da se izmacka ubavo so cesne luk preseceno na pola. Ova se sekjavam deka go pravevme dolgo vreme, mozebi nekolku meseci. I znam deka imase rezultati. Kosopasecot e predizvikan od nekoja bakterija mislam, a kako sto e poznato lukot ima antibakterisko dejstvo, pa ovoj naroden lek drzi voda. Vo sekoj slucaj ne steti da se proba.



Постот ме потсети на кажувањата од една моја другарка,која како дете имала косопасец.Таа кажуваше дека со лук ја излечиле,баш на овој начин со триење на лукот.

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот P@dme)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Косопасец
13.2.2014 22:43:43   
mira
Ви благодарам!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Косопасец
15.4.2014 19:43:34   
ilijanai ili

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Пред две години на Марио му се појави косопасец.
Назад на косата имаше едно подолго перче (се правеше модерен) кои нон-стоп го вртеше во рацете.
Никако не можевме да го одвикниме од вртење на косата па одвај некако му го истриживме. Тогаш видовме дека има косопасец user posted image .
Се распрашавме и дознавме дека еден човек во Ресен успешно го лечел. Веднаш отидовме кај него и тој го премачка на главата со некоја течност од која прво му се појавија гооолеми меури, а потоа на местото му порасна коса. user posted image  Отидовме уште еднаш на мачкање и по вториот пат местото се потполни со коса. Никогаш повеќе не му се појави. user posted image  user posted image  user posted image

Ако некој има ваков проблем ќе му го дадам бројот, човекот гарантирано лекува.

мози број да добијам

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Косопасец
15.4.2014 19:45:06   
ilijanai ili

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Дејан, ти напишав mail со контакт телефон. Се надевам дека и тебе ќе ти помогне.user posted image

мози да добијам број керками има косопасецuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Косопасец
16.4.2014 6:36:59   
Палешка РР
Во приватна порака ви испратив телефонски број и адреса на човекот од Ресен.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ilijanai ili)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Косопасец
23.4.2014 21:28:30   
ilijanai ili

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Во приватна порака ви испратив телефонски број и адреса на човекот од Ресен.


ti blagodaram user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Косопасец
4.5.2014 22:39:53   
бебенце
Zdravo, dali moze da go dobijam brojot na covekot od Resen. Fala mnogu

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Косопасец
5.5.2014 6:38:27   
Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: бебенце

Zdravo, dali moze da go dobijam brojot na covekot od Resen. Fala mnogu


Ви оставив број во приватна порака.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот бебенце)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Косопасец
27.7.2014 2:24:00   
Chokolado
Ke mozi broj za toj shto leci vo Resen ?

(Одговор на членот astro)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Косопасец
13.9.2014 0:35:38   
scrappz
Paleshka PP, dali kje mozete sto e mozno pobrzo da mi go dadete brojot od covekot vo resen !? Ve molam, itno e. Vi blagodaram odnapred. pozdrav

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Косопасец
13.9.2014 7:45:31   
Палешка РР
Ви оставив број во приватна порака. Со среќа user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот scrappz)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Косопасец
15.10.2014 23:24:51   
ostoun
Ако може контакт од човекот во Ресен, ви благодарам.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Косопасец
2.1.2015 13:29:58   
malkjos
Koj saka broj za lek od kosopas vo Resen neka mi pise vo pp


Moderator:kontakt moze da se vospostavi preku pp.
Ne se dozvoleni licni informacii I nadvoresni linkovi.

< Поракaта ја уредил deluxe RR -- 3.1.2015 0:08:55 >

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Косопасец
11.2.2015 20:46:51   
caci222
Ako mozete da mi go dadete brojot od Resen ili Bit pazar imam dolgogodisen problem so kosopasot, duri nosam i perika, pa ako sakate pisete mi, vi blagodaram

(Одговор на членот malkjos)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Косопасец
7.3.2015 21:00:07   
Joana84
Ve molam da mi go pisete brojot na covekot od Resen i na toj od bit pazar sto znae lek protiv kosopad...odnapred vi blagodaram

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Косопасец
10.3.2015 10:16:35   
Палешка РР
Ви го испратив бројот во приватна порака.

Поздрав и брзо оздравување.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Joana84)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?