Косопасец (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> ДецаПорака


Палешка РР -> Косопасец (27.6.2009 15:39:22)

Сте слушнале ли за косопасец?
Можеби во вашиот град се вика поинаку?

Тоа е кожна болест кај главата и најчесто се јавува кај мажите и децата. Се манифестира со опаѓање на косата на одредени места, предизвикано од некоја бактерија. Се шири многу брзо и ако не се излечи може трајно да се изгуби косата. [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Палешка РР -> RE: Косопасец (27.6.2009 15:44:38)

Пред две години на Марио му се појави косопасец.
Назад на косата имаше едно подолго перче (се правеше модерен) кои нон-стоп го вртеше во рацете.
Никако не можевме да го одвикниме од вртење на косата па одвај некако му го истриживме. Тогаш видовме дека има косопасец [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image].
Се распрашавме и дознавме дека еден човек во Ресен успешно го лечел. Веднаш отидовме кај него и тој го премачка на главата со некоја течност од која прво му се појавија гооолеми меури, а потоа на местото му порасна коса. [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image] Отидовме уште еднаш на мачкање и по вториот пат местото се потполни со коса. Никогаш повеќе не му се појави. [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Ако некој има ваков проблем ќе му го дадам бројот, човекот гарантирано лекува.
mami -> RE: Косопасец (27.6.2009 18:05:52)

на мм му се појави лани ама на брадата..одредени делови му беа мазни како никогаш да немало влакно таму..на лекар му дадоа еден куп креми и режим на исхрана и ништо не помогна..после беше кај еден бербер на БИт Пазар и тој го мачкаше два пати со нешто и прво му се направиа лушпи, па се излупи и сега повторно му растат влакна таму...а на лекар, замислете му рекоа- па на многу им се случува не знаеме од што е, ама еве ке пробаме со оваа терапија па ако не оди ке почнеме друга...а човекон го излечи за 200 денари
biljanaM -> RE: Косопасец (28.6.2009 1:31:34)

yффф...едно детенце во маала имаше ваква болест ама од поодамна, на едно место ке му порасне, па на друго место косата ке му падне....и се така, детенцето цело време носеше капа... 
dejan_bmb -> RE: Косопасец (1.11.2009 12:34:54)

dali ke moi da dobija, kontakt telefon od covekot od resen fala od napred
dejan_bmb -> RE: Косопасец (1.11.2009 12:36:51)

i jas isto imam kosopasec i nad desnoto uvo i na bradata ke ve zamolam da mi pomognete da dobijam broj od covekot sto leci od Resen pozdrav vi blagodaram od napred
Палешка РР -> RE: Косопасец (1.11.2009 14:08:53)

Дејан, ти напишав mail со контакт телефон. Се надевам дека и тебе ќе ти помогне.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
mami -> RE: Косопасец (1.11.2009 22:22:36)

морам да го пофалам типот на Бит пазар кој го лечеше мм, ако можам така да кажам, еве после толку време кај него косопасецот не се повтори...среќа што отиде кај него инаку ке го лечеа од незнам што кај нас во државна
dejan_bmb -> RE: Косопасец (4.11.2009 18:13:03)

во ред е фала мн за помошта ке се обидам и ке се распрашам за тоа фала палешка !!
mother 29 -> RE: Косопасец (18.11.2009 12:14:59)

mm  имаше пред неколку години,му помина од лук растворен во првоток ракија!од течноста со фротирна кпра го втријувавме по 4-5 на ден и му се појавија влакненца!од тогаш  не му се повтори !
Палешка РР -> RE: Косопасец (6.1.2010 14:06:38)

На Марио пак му се појави [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image] од што се правеше фраер, не сакаше да се стрижи и ја вртеше косата [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image]
Деновиве ќе одат со татко му во Ресен.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
mami -> RE: Косопасец (6.1.2010 14:09:23)

аман бе..ајде само нека му помине, и нека не се прави многу фраер нека си ја чува косата
lara123 -> RE: Косопасец (24.3.2010 22:59:10)

Ako moze da go dobijam brojot od toj covek od resen sto leci kosopasec

zlatmas -> RE: Косопасец (21.4.2010 21:12:28)

dali ke mozit da mi dadete tel od toj sto go namacka vaseto dete pozz
Палешка РР -> RE: Косопасец (21.4.2010 21:43:59)

[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley20.gif[/image]
sirena23 -> RE: Косопасец (5.6.2011 12:42:11)

ке може ли некаков контакт да добијам од човекот од бит пазар што лечи косопасец
благодарам
Snowhite RR -> RE: Косопасец (5.6.2011 15:34:13)

Палешка дали му помина на Марио, зашто другар наш исто има ваков проблем и тој зема некоја маст од кај еден човек од Прилеп и мислам му помага, ако се уште имате проблем со ова да се распрашам ако сакаш да не одите до Ресен
Палешка РР -> RE: Косопасец (5.6.2011 16:33:21)

Не, готово е, уште тогаш му порасна коса на тоа место. Мислам дека лекот од овој човек е најефикасен, со едно мачкање поминува засекогаш. [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Alek 838 -> RE: Косопасец (1.11.2011 8:49:19)

Ve molam mnogu koj znaj kade mozam da se obratam za pomos...veke 2,3 nedeli zaprimetiv na bradata da gubam kosa i pred nekoj den zabelezav pozadi na glavata okolu 5cm krug bez kosa...momentalno ziveam vo avstralija, ke ve molam kazetemi kade ima spas...
anedespo -> RE: Косопасец (1.11.2011 10:11:21)

Alek ne se grizi. Na sin mi od bebe mu pagjase na periodi. Kako krukcinja po kosata. Mu se javuvaa sekogas posle najteskite gnojni angini 2-3 meseci. I na maz mi mu se pojavi krukce na bradata, pa eve po nekolku meseci, pocnaa da mu rastat vlakna na toa mesto. Pretpostavuvam kaj nego e od stres ili losa krvna slika.
Najprvo bi ti preporacala da ja proveris krvnata slika, da go vidis zelezoto. Zasto toa e i najcestata pricina.
Pozdrav.
kikicka -> RE: Косопасец (1.11.2011 12:22:29)

Можеби е смешно за некои ,и мене ми е смешноно мајками ми кажуваше она како малечка и паднала косата на тилот ваљда имала косопасец ,немала цел круг ,паа ја однесиле да ја излиже крава на тоа место,и ја нормално таа се наведнала и кравата ја лижела по глава [sm=smiley36.gif],мајка ми вика мислев дека ќе ме изеде[sm=smiley36.gif] и после и пораснала коса.
Petar2 -> RE: Косопасец (29.4.2012 16:01:15)

paleska i mami ve molam odgovorete mi dali kaj vasite imase crvenilo od koga gi namackaa,dali gi cesase glavata,bradata na toa mesto i kolku dena mu traes dodeka da mu pomine?
bocence -> RE: Косопасец (29.4.2012 16:10:53)

najdobar lek za kosopad e mackanje so luk tatko mi imase pred 4-5 god go mackase so luk mestoto i za kratko vreme pocnaa da mu rasnat novi vlakna
jasblazeska -> RE: Косопасец (9.12.2012 11:53:08)

dali mozi da dobijam broevi od covekot vo resen i toj vo prilep?ve molam pisete mi [sm=smiley13.gif]
astro -> RE: Косопасец (5.2.2013 17:04:40)

zdravo dali moze da go dobija brojot od covekot sto e na bit pazar. jas samo so zabelezav dedeka gubam del od mojata brada fala vi odnapred pozz
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>