|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

MamaMegi: Денешните деца ги испуштивме од раце!

Автор: Маргарита Каранфилов | 13.4.2022
image

Не секогаш имам желба да пишувам долги текстови на некоја тема ама случувањата во државава ме натераа да седнам и да пишувам. Не знам колку ќе му значи на некој текстов и дали нешто кај некој ќе промени, ама ете да си се искажам тука

Блог: Дали е тешко да се биде тинејџ мајка?

Автор: Елена Наумовска | 31.3.2022
image

Често добивам прашање дали ти беше и ти е тешко да бидеш мајка, асоцирајќи на моите години. Ќе кажам да, тешко е. Но тука не имаат никаков фактор моите години

image

Пред неколку дена поставив анкета на стори дали сакате да го споделам процесот на одвикнување од доењето. Па за тие што одговоривте со да повелете

Голгота на родилка од Тетово

Автор: Редакција Рингераја | 23.12.2021
image

Денот во кој требаше да се запознае со своето синче, за тетовчанката Дона Николовска се претвори во породување од пеколот! Малото лекарско невнимание и големата лекарска неодговорност, младата родилка за малку ќе ги платеше со својот живот.

Блог: За баба ми, мојата карпа- облаче

Автор: Редакција Рингераја | 6.11.2021
image

Во пресрет на денот во кој сите имаме по некој залак посветен "за душа"

image

Здраво, ви пишува „храбра“ идна мајка, која веќе се плаши да сподели во мајчинските групи на Фејсбук на тема породување. Видов друга слична приказна кај вас и тоа ме мотивираше да контактирам со уредниците на „Рингераја“

Модерно родителство

Автор: Елена Стојчевска | 27.8.2021
image

Начинот на живот е сменет, начинот на кој растеме и воспитуваме уште повеќе. А најмногу е сменет начинот на кој треба да размислуваме самите...ние не размислуваме ние си наметнуваме туѓи мислења, правила и начин на живот

Мајка создава уметност на чинија од оброците од ќерката

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 2.8.2021
image

Доколку готвењето е ваша страст и уживате во готвењето за другите, веројатно се гордеете со тоа како ги презентирате вашите оброци. Но, дали го претворате појадокот, ручекот и вечерата во полноправен уметнички проект?

Блог: Една е мајка...

Автор: Елена Стојчевска | 29.7.2021
image

Да така е, една е мајка, но зарем мајката не сака да излезе од дома и да си даде време на себе...дали мајката има право да живее живот каков што посакува или да биде "роб" на домашните обврски!?

image

Денес налетав на објава од една мајка каде што имаше постирано како го дои своето дете во јавност една прекрасна група за доење чиј член сум и јас. На истата таа објава друга мајка имаше коментирано како таква слика не се става на друштвените мрежи

СТРАНА 1 ОД 6


Анкета

boja
bilbilce

koja boja poveke vi se dopaga

zolta (10%)

crvena (32%)

zelena (27%)

violetova (31%)


Број на сите гласови: 62

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!